Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Роботи 2-річної художниці показали на виставці

Роботи 2-річної художниці показали на виставці

АЛІСІЯ ЗАХАРКО, художниця

«Один, два, три, чотири, п’ять, шість, seven, eight, nine, ten».

Десять, стільки власних робіт нарахувала маленька художниця Алісія Захарко. Та їх, каже тато дівчинки, у сім разів більше. І це тільки на полотні. Картин же, написаних на папері, близько сотні. Малюванням, розповідають батьки, Алісія захопилась ще у дев’ять місяців, зараз дівчинці – два роки.

ВОЛОДИМИР ЗАХАРКО, тато Алісії

«Вирішили їй дати можливість попробувати фарбу гуашеву, вона не є шкідлива для дітей. І їй дуже сподобалось, вона так всі руки пхала, пробувала цю фарбу, пробувала мастити цією фарбою, було дуже цікаво їй. І потім казала: «Хочу ще».

Що малювати і якого кольору обрати фарби, кажуть батьки, Алісія вирішує самостійно.

ВОЛОДИМИР ЗАХАРКО, тато Алісії

«Ми їй викладаємо фарби всі, вона сама вибирає колір. Тобто це повністю її роботи».

АЛІСІЯ ЗАХАРКО, художниця

«– Які кольори тобі подобаються, розкажи, будь ласка? – Синій, червоний, зелений, жовтий, білий».

Кілька десятків робіт дворічної художниці Алісії Захарко можна переглянути в обласному краєзнавчому музеї. Батьки дівчинки кажуть, це вже друга виставка їхньої доньки, але перша персональна. Стиль, у якому малює Алісія, її рідні визначають як абстрактний експресіонізм.

ВОЛОДИМИР ЗАХАРКО, тато Алісії

«Експресія: вона виражає свої почуття, емоції, але оскільки форм вона ще так не вивчила, бо дитинка. І також є абстракція. Коли ми не бачимо тут нічого, то в неї це може бути море, слоник, люди».

Як наймолодшу власницю персональної виставки, Алісію Захарко хочуть занести у Книгу рекордів України. Проте виростити дівчинку художницею, кажуть батьки, за мету не ставлять.

ВОЛОДИМИР ЗАХАРКО, тато Алісії

«– Алісія, ким ти станеш, коли виростеш? – Мамочкою. – Ми не підштовхуємо її до цього. Ким захоче як би, тим і буде. Ми знаємо з власного досвіду, коли там батьки дитину в щось одне пхають ціле життя, а їй потім це не приносить радості. Поки це їй приносить радість, то нехай робить».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top