Ви знаходитесь: Головна / Новини / Сесію міськради розпочали з прохань працівників ТОВ «Домобудівник»

Сесію міськради розпочали з прохань працівників ТОВ «Домобудівник»

Ще до початку сесії перед стінами міської ради зібрались працівники товариства «Домобудівник». У руках плакати, а на плечах прапори. Кажуть, прийшли нагадати про себе і попросити в депутатів допомоги у вирішенні ситуації із підприємством.

ВОЛОДИМИР ЧАЙКІВСЬКИЙ, працівник ТОВ «Домобудівник»

«Пообіцяли на сесії винести наше питання по нашому захисту. Ми надіємось, що так і буде. І щоб побачили всі органи, як обласної ради, так міської, так міліції, що таки люди хочуть працювати, хочуть відстоювати свої права. Інакше, якщо ще це не буде метод, значить, ми будемо перекривати дороги, будемо добиватися зустрічей з головою обласної ради Барною. Щоб хтось щось повпливав».

На початку засідання слово працівникам товариства таки надали.

ВАСИЛЬ ЧУПРОВСЬКИЙ, директор ТОВ «Домобудівник»

«Ми хотіли попросити вас, щоби під вашою пристальною увагою ми таки перевели це в суди, де би не було ніякого тиску, щоб ми могли захистити підприємство. Бо наші люди вимагають тільки одного єдиного, щоби підприємство працювало, ми мали конституційне право на працю, щоби люди могли спокійно приходити на роботу».

Роз’яснити ситуацію на сесію запросили також начальника міського відділу міліції. Він розповів про відкриті кримінальні провадження, та деякі депутати роботою правоохоронних органів у даному питанні залишились незадоволені.

«Якщо би у ваш будинок чи у вашу квартиру вдерлися бандити, що би ви робили? Чому між 5 ранку і 11 дня ви не арештували тих людей в тих балаклавах».

ПЕТРО ГУКАЛЮК, начальник Тернопільського міського відділу УМВСУ в області

«В досудовий реєстр внесено 2 кримінальних правопорушення. Під час огляду місця події також були зафіксовані сліди зламу замка в дверях товариства «Домобудівник» по вулиці Лозовецька, 13 міста Тернопіль. На даний час робиться в кримінальних провадженнях: призначено комп’ютерно-технічну експертизу. Крім цього, на даний час проводяться допити працівників «Домобудівника». А також інші процесуальні дії в рамках цих кримінальних проваджень».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Сьогодні депутати звернулись до керівництва міліції забезпечити відкрите і об’єктивне розслідування цієї ситуації і забезпечити гарантування безпеки людей, які працюють в товаристві «Домобудівник», що всі, хто працює там, будуть мати вільний доступ до роботи, до своїх робочих місць. В цьому депутати повністю підтримали працівників «Домобудівника». Є відповідні звернення до правоохоронних органів».

Також на початку засідання слово надали військовому комісару об’єднаного міського військкомату, який попросив депутатів посприяти черговій хвилі мобілізації. А далі обранці приступили до розгляду проектів. Серед питань, що включили у порядок денний, були освітні. Зокрема про створення 2 дошкільних навчальних закладів.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«З метою розширення мережі дошкільних навчальних закладів міста Тернополя та задоволення потреб батьків у здобутті дітьми дошкільної освіти просимо створити Тернопільський дошкільний навчальний заклад №3. У зв’язку з нестачею приміщень дошкільних навчальних закладів, керуючись відповідними пунктами, які я озвучувала, не буду повторюватись, підготовлено проект рішення про створення дошкільного навчального закладу №4».

Більшість, а саме 272 питання, що депутати розглянули на сесії, стосувались земельного законодавства. До прикладу, про виділення території учасникам АТО чи закріплення землі за власниками гаражів. Частина проектів рішень були і фінансового характеру.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«На реконструкцію інфекційного відділення 2 млн. 599 тис. 500 тис. гривень додатково виділено для придбання тролейбусів. 2 млн. 270 тис. гривень додатково виділено на капітальний ремонт дворів. Додатково дофінансовано кошти на проведення капітальних ремонтів капітальних об’єктів, які йдуть зараз в Тернополі, це – бульвар і набережна. Також 1 млн. 913 тис. виділено для капітального ремонту садочків. 50 тис. виділено на проектно-кошторисну документацію пам’ятника Небесній Сотні».

Підтримали депутати також проект рішення «Про місцеві податки і збори», а ще звернулись до Уряду.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Зробили 2 звернення. Перше з них – це фінансування установ освіти. Оскільки тих коштів, які були виділені на початку року, не вистачає до кінця року на заробітну плату. Також прийнято звернення стосовно тарифів на газ і електроенергію, які були затверджені. Ми просимо переглянути розмір цих тарифів, оскільки вважаємо також їх неадекватними».

Одним із актуальних залишається питання про об’єднання територіальних громад із центром у місті Тернополі.

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

«Пропонується дати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад. В даному рішенні передбачено зокрема 35 територіальних громад, яким пропонують об’єднатися з центром у місті Тернопіль. В перелік цих територіальних громад увійшли всі територіальні громади, які знаходяться на відстані 20 км від міста Тернополя».

Згоду на об’єднання депутати дали і загалом на сесії розглянули більше 300 питань.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top