Ви знаходитесь: Головна / Новини / Сиріт навчають адаптуватись у суспільстві

Сиріт навчають адаптуватись у суспільстві

Як економити, кулінарити та жити – усього цього навчають випускників шкіл-інтернатів, які незадовго стануть студентами і розпочнуть самостійне життя.

ІРИНА ВАКАЛЮК, психолог-волонтер БФ «Майбутнє сиріт», координатор тренерів

«Я почував себе немов у великій сім’ї. Дякую за цей чудово проведений час. За ці два дні я отримав масу задоволення. Мені дуже сподобалося все. Я запам’ятав, як шукати роботу, складати резюме, дізнався більше нового про догляд за шкірою, сподобалося готувати».

Так про кількаденні тренінги відгукуються його учасники. Вчорашнім учням шкіл-інтернатів і завтрашнім студентам, каже голова благодійного фонду «Майбутнє сиріт» Андрій Назаренко, потрібно показати і навчити, як жити самостійно. З цією метою вони й організували навчання.

АНДРІЙ НАЗАРЕНКО, голова благодійного фонду «Майбутнє сиріт»

«Ініціатива виникла у самих випускників інтернатів, оскільки, вийшовши з інтернату, випускники стикнулись з рядом проблем. І ці проблеми ми вирішили висвітлили в наших програмах і тренінгах. У попередні роки програма була таким чином, що проводили її на території шкіл-інтернатів, що не дозволяло глибоко розкритися дитині. Останні три роки вже маємо можливість дітей вивозити з дитячих будинків і дійсно їх локалізовувати в тому середовищі, в якому вони будуть, коли вийдуть в самостійне життя».

Тренінги проводили із квітня по червень для учнів 8-11 класів. Психолог благодійного фонду каже, розробили їх спеціально так, щоби діти дізнались чимало корисного.

ІРИНА ВАКАЛЮК, психолог-волонтер БФ «Майбутнє сиріт», координатор тренерів

«Вчимося презентувати себе, життєві цілі, формування сімейного бюджету, як правильно розпоряджатися власним часом. Кожен випускник має можливість особисто почути відповіді на ті питання, які його найбільше хвилюють, тобто, зокрема, якби говорити про тему планування бюджету. Проблема ця є досить актуальна, тому що ми спостерігаємо, що випускники виходять і не вміють розпоряджатися власним коштом».

Позитивно про тренінги відгукуються і самі вихованці шкіл-інтернатів.

МАР’ЯНА, випускниця Струсівської школи-інтернат

«– Ми мали змогу самі по телефону влаштовуватись на роботу, резюме писати. – В Мар’яни навіть був досвід самостійно взяти, і вона боялася, коли організували їй розмову з майбутнім роботодавцем з центру праці. Дівчатка проводили їй майстер-клас такий. Тобто був страх. – Розкажи. – Влаштовуватись на роботу по телефону це для мене було щось таке, був страх спочатку, але потім, як почали говорити, нормально так».

Усього у тренінгу «На порозі самостійного життя» взяло участь 32 дітей-сиріт. Зважаючи на те, що заняття є пізнавальними і необхідними, каже Андрій Назаренко, проводити їх будуть і надалі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top