Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські волонтери допоможуть кулеметам запрацювати

Тернопільські волонтери допоможуть кулеметам запрацювати

Кулемет ДШК, розповідають волонтери, досить важкий, трохи більше тридцяти кілограмів. На відстані півкілометра пробиває броню товщиною 2 сантиметри. Кілька тернопільських волонтерів-самоучок із Складу допомоги АТО, що на Дністрянського, упродовж 2 місяців розробляли станок, який допоможе кулемету ДШК повноцінно запрацювати.

ТАРАС БІЛАН, волонтер:

«Станки при Союзі були. Де вони ділися, я думаю, це питання більше до військової прокуратури. В даній ситуації ми маємо велику наявність кулеметів, але немає на що ці кулемети встановити. Тому що, якщо ви уявите, це 33 кілограми металу, приблизно довжиною, як ця труба. І цю трубу потрібно встановити. Частота вистрілів – 600 вистрілів в хвилину. Тобто, віддача, досить серйозна. Завдяки нашому компенсатору, тут він працює на пружині, віддача знімається і там, де ми випробовували, вона є нижчою, ніж в автомата Калашнікова. Перезарядка. Це перезарядний механізм. Защолкнув патрон, тут дві ручки стоять і пішла стрільба».

Волонтери розповідають, виріб пройшов випробування у військових. Вони зауважень до нього не мають. А, оскільки, потреба у таких станках, кажуть, на Сході чимала, то тернопільській умільці планують налагодити виробництво.

ТАРАС БІЛАН, волонтер:

«Якщо звернете увагу, тут досить багато металу, досить товстого. Це 1,6 см, 1,6 см. Ця полоска – 3 см. Тобто, метал досить товстий і відповідно, досить дорогий. Його нема в наявності, як брухту. Тобто, де можемо, там просимо, де можемо, там збираємо».

Собівартість виробу 2-3 тисячі гривень, нашій армії станки відправлятимуть безкоштовно. Тарас Білан каже, за день можна зробити 2-3 одиниці, при наявності запчастин та металу. Тому є потреба у допомозі.

ТАРАС БІЛАН, волонтер:

«Потрібні звичайні пружини від УАЗа, газорозподільного механізму, Волги або ГАЗона. Потрібні зварювальники, люди, які зможуть працювати болгаркою. І по металу: метал 3 см товщиною плита, 1,6 см плита – це основний вид металу. Решту ми все більш-менш маємо».

З допомогою можна приходити на склад, що на вул. Дністрянського, 10.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

1 коментар

  1. Ярослав

    Доброго дня,потрібна допомога, є в мене в аеромобільно десантній роті ДШК а станка і триноги немає, допоможіть.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top