Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопіль стає столицею фрі-файту

Тернопіль стає столицею фрі-файту

Вже вдруге у нашому місті відбувся турнір із фрі-файту «Битва за честь». Перші такі змагання у 2012 році були міжнародними. Та цього разу запросили виключно українських учасників. І присвятили турнір загиблим на Сході бійцям. Наше місто на «Битві» представляли кілька спортсменів, серед яких і Микола Гринчук, що кілька місяців воював на Сході. Він каже, свій бій присвятив друзям–фрі-файтерам, які загинули в АТО.

МИКОЛА ГРИНЧУК, переможець турніру «Битва за честь–2» (у ваговій категорії до 74 кг)

«Це мої дуже хороші друзі були. Так як Орест Квач, я його знав, років 8. Так само Андрій Юркевич, я його знав, відколи на фрі-файт прийшов познайомився. І так само, Роман Ільяшенко».

ОЛЕКСАНДР ДОЛІШНІЙ, тренер з фрі-файту СК «Характерник»:

«Ромка взагалі, він був дивовижний і часто, коли на змаганнях виступав, були в нас такі, на Кубку України особливо, він команду витягував. Всі бої він фактично він достроково. От він, якщо стосувалося Кубку, то він всі бої старався виграти достроково. Тому, що тягнув за хлопцями, за всіма. Витягував, грубо кажучи, команду».

Загалом, участь в турнірі взяли 18 кращих фрі-файтерів країни. Попередньо вони пройшли ряд відбіркових змагань, аби вже в Тернополі, на фінальних поєдинках, битися за перемогу. Загалом, відбулося 9 боїв у різних вагових категоріях та 3 одиночних поєдинки. Турнір завершився боєм-реваншем між Ігорем Слюсарчуком та Дмитром Лейбуком, у якому, як і при попередній їхній зустрічі, першість здобув представник Тернополя Ігор Слюсарчук. Переможець каже, для перемоги у фрі-файті важливо бути універсальним спортсменом.

ІГОР СЛЮСАРЧУК, чемпіон світу з фрі-файту, переможець турніру «Битва за честь–2»:

«6 років уже займаюся фрі-файтом. А до того займався і карате, і боксом, різними видами спорту. Прийшов до цього виду спорту, тому, що він універсальний. Тут присутня і боксерська техніка і борцівська, і тайський бокс, і карате, тут треба бути універсальним спортсменом, щоб бути переможцем».

МИКОЛА ГРИНЧУК, переможець турніру «Битва за честь–2» (у ваговій категорії до 74 кг):

«Психіка, напевно, відіграє 40% вже перемоги. Ну, я собі так дослідив, це мої дослідження. Тобто, якщо ти психологічно не готовий, це ти виходиш, в тебе сковані рухи, ти не знаєш, що робити, як себе поводити в поєдинку. Психологічно треба завжди бути готовим, психіку треба тренувати, але воно виходить, чим більше ти виступаєш, от турніри, змагання, тим більше загартовується психіка».

На початку липня двоє тернопільських бійців покажуть свої вміння на міжнародних змаганнях у Лас-Вегасі, де вони представлятимуть Україну. Так, Тернопілля поступово завойовує статус столиці фрі-файту, каже народний депутат Роман Заставний. І додає, від розвитку цього виду спорту країна лише виграє. Адже виховує сильне тілом і духом покоління.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України, співорганізатор турніру «Битва за честь–2»:

«Ми не просто згадуємо цих хлопців, ми їм даємо шану, велику шану, великий уклін, за те, що вони зробили. І спонукаємо всіх інших молодих людей, які сьогодні в Тернополі не знають, як себе зреалізувати, не знають чим зайнятися, не знають як оприділитись і яким видам спорту. Ми хочемо саме привернути увагу до фрі-файту. Тому, що це не тільки спорт, це в першу чергу, це виховання, це спосіб життя». 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top