Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі покажуть «Наречену світанкової зорі»
У Тернополі покажуть «Наречену світанкової зорі»

У Тернополі покажуть «Наречену світанкової зорі»

Дія вистави розгортається у свято літнього сонцестояння, у магічну та загадкову ніч. Такою ж є і сама легенда про кохання від іспанського драматурга Алехандро Касона. «Наречена світанкової зорі», каже режисер-постановник Олег Мосійчук, – це притча про вічні цінності, яка змушує задуматись.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, режисер-постановник

«В матеріалі, в тій класичній драматургії є той великий знак питання. І це добре. Я думаю, що театр мусить ставити знаки питання. У напівлегендних сюжетах торкається якраз тих проблем, які ми переживаємо щодня. Це – любов, це – зрада, це – прощення, це, скажімо, розуміння світу».

За сюжетом притчі у дім, пронизаний скорботою, приходить Подорожня. І з її появою усе поступово починає змінюватись: з’являються гармонія, життя і любов. Олег Мосійчук каже, актори не просто зіграли, вони відчули все те, що переживали їхні герої в легенді, і цим він дуже задоволений.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, режисер-постановник

«Матеріал надзвичайно тяжкий. Надзвичайно тяжкий, тому що, скажімо… Та власне, як у кожній виставі, потрібно домовитись, якою мовою ми будемо говорити з акторами. І оскільки мова, направду, надзвичайно вивищена з такою потужною енергією, з тим конфліктом, з тим сюжетом, який розгортається просто надзвичайно, з тими перипетіями, які відбуваються в сюжетній лінії. Дуже складно було працювати акторам, дуже складно, але я надзвичайно втішений».

Задоволеними залишилися й актори. Кажуть, якщо таке ж відчуття виникне і у глядачів, для них це буде найвищою похвалою.

МАКСИМ ПОПОВИЧ, актор

«Цей матеріал насправді є дуже цікавим і, чесно, щиро вам це кажу, він якийсь такий не зовсім земний. Фінал взагалі загадковий, бо чоловік просто йде, йде в натовп, і вже подальше свято продовжується. А що з ним відбулось, мені самому цікаво насправді. Тому що те, що він пережив… Якщо будуть виникати питання в глядачів, значить, ми зробили дуже класну роботу».

Переглянути легенду про кохання «Наречена світанкової зорі» можна 20, 21, 27 і 28 червня у Тернопільському драматичному театрі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top