Ви знаходитесь: Головна / Новини / Щоби допомогти бійцям, волонтери продають вишиті й й хенд-мейд вироби

Щоби допомогти бійцям, волонтери продають вишиті й й хенд-мейд вироби

У штабі Самооборони гамірно: одні скручують джгути, а інші… вишивають. Саме завдяки останньому заняттю, каже волонтер Лілія Мусіхіна, вони і збирають потрібні суми для бійців на передовій. Аби потім за ті гроші пошити форму, купити берци, але в жодному разі, розповідає Лілія, не присвоїти їх собі.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«Бути постійно в стані прохача просто теж вже не зовсім зручно, тому що люди часто нам і кажуть, а де ваш Уряд. За рік в державі нічого не змінилося, в державі країна, а знов ті самі проблеми, що були минулого року. Практично за рахунок зароблених грошей ми вже придбали не один автомобіль. Був в нас один такий випадок, коли ми за 17 рушників купили машину. Тобто ми бачимо реальні плоди своєї праці».

Реальними плодами праці Лілія Мусіхіна та інші волонтери називають саморобні обручі та брошки, вишиті нитками метелики і бісером картини. Усе продають за символічні кілька десятків гривень для українців, закордон – дорожче.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«Нам здалося правильним почати робити те, що ми вміємо. Оскільки в мене перша освіта художник-прикладник, то для мене цілком органічним було займатися, скажімо, цими обручами, віночками».

Серед тернополян, які допомагають самооборонівським волонтерам, і пані Оксана. Вона вишила кілька десятків чоловічих метеликів. Каже, зараз у неї вже навіть є замовлення, проте гроші за нього наказує передавати на АТО.

ОКСАНА КУПЕЦЬКА, вишивала метелики

«В мережі побачила прохання про те, що кличуть вишивальниць допомагати, що потім вироби продаються, і кошти йдуть на допомогу АТО. Ну, як, в країні така ситуація. Мені здається, що не можна бути байдужим нікому. Я вже стараюсь від самого початку допомагати».

Вишивають, каже Лілія Мусіхіна, усі гуртом не тільки на продаж, а і для того, щоби залишити згадку після себе. Так, одне підприємство подарувало схему образу Зарваницької Божої Матері, і зараз волонтери разом із бійцями прикрашають її бісером.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«Є солдати, які приходять і 3-4 години залишаються з нами, сидять, вишивають. Не можу себе назвати дуже віруючою людиною, але розумію, що для багатьох людей те, що ми зараз робимо, це – дуже-дуже важливо. Ікону передамо після того, як вона буде готова, оправлена, людині, яку ми дуже поважаємо, яка заслужила нашу шану, довіру нашому отцю Івану».

Охочі допомогти чи фінансово, чи фізично можуть звертатись у штаб Самооборони, що на вулиці Грушевського у Тернополі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top