Ви знаходитесь: Головна / Новини / Боротьбу в Тернополі почав «Центр Антикорупції»

Боротьбу в Тернополі почав «Центр Антикорупції»

Активно боротися із корупцією почали в Тернополі. У місті запрацював «Центр Антикорупції». Організація приймає скарги громадян і спільно з відповідальними структурами вирішує ці проблеми. Поки що найбільше претензій у тернополян до медичної галузі.

Аби побороти корупцію в сфері самоврядування, в Тернополі відкрили «Центр Антикорупції». В організацію запрошують громадян зі скаргами на зловживання держслужбовців при виконанні обов’язків. Найчастіше, кажуть у Центрі, звертаються із медичними проблемами. Так пан Мирослав із Бережан незадоволений вартістю ліків.

МИРОСЛАВ МИРОНОВИЧ, скаржиться на високу вартість ліків

«Зараз не дуже дають безплатне щось. Давали, раніше давали».

Непоодинокі скарги і на начебто благодійні грошові внески у лікарнях. Тернополянка Наталя Огородник до медиків звертається в основному з маленькою донечкою. Каже, що умови в лікарнях і поліклініках її просто жахають.

НАТАЛІЯ ОГОРОДНИК, скаржиться на умови в медзакладах

«Палати в жахливому стані, самі лікарні в жахливому стані. І куди не зайдеш – в кожному кабінеті 10 грн. благодійні внески і не менше. І не зрозуміло, куди йдуть ці внески. Апарати так само в жахливому стані і заходимо в палату – там штукатурка облетіла, підвіконники облущені. Це заходиш і кажеш: «Доця, стій і не рухайся, будь ласка, ні до чого не чіпляйся. Бо прийшли з однією проблемою, а можемо піти взагалі з іншою».

Серед того, що обурює тернополян, не тільки медицина. Чимало скарг в «Центр Антикорупції» надходить і на освіту, органи самоврядування, благоустрій міста тощо.

ЄВГЕН КОКОЛЬСЬКИЙ, скаржиться на архітектуру міста

«Подивіться на вул.Б.Хмельницького, що там робиться – декілька новобудов побудували, а фасад – просто жахіття. Дозвіл дають, а фасад такий, що навіть не те, що там заходити, щось купувати туди, просто гуляти – хочеться обходити ту вулицю якимись іншими дорогами. Це для галочки все робиться, але можна для галочки і красиво зробити. Ці дитячі майданчики, що робляться – вольєри для собак чи курники набагато красивіше виглядають в Європі, ніж в нас дитячі майданчики».

Усі скарги громадян працівники Центру фіксують і розглядають разом з юристами.

ВІКТОР АЛЕКСАНДРОВ, юрист «Центру Антикорупції»

«Проводять огляди, обстеження, складають відповідні акти, проводять анкетування в мешканців міста, в яких вони висвітлюють ці проблеми. І ми, відповідно, готуємо звернення, запити у всі органи, які можуть надати нам конкретну відповідь. І будемо реагувати через правоохоронні органи».

Та як наголосив голова «Центру Антикорупції» Ігор Вонс, побороти корупційну систему можна буде лише змінившись самим. Адже побутове хабарництво породили самі громадяни. Тому також важливо роз’яснювати людям, як ламати злочинні правила.

ІГОР ВОНС, голова «Центру Антикорупції»

«Ні Президент, ні Прем’єр сьогодні не приїдуть в наше місто, не будуть виясняти, а чому жителі нашого краю платять в лікувальних закладах 50 грн. за проведення рентгену, коли останній раз наші ЖЕКи проводили дезінфекцію в будинку, чому гальмується видача субсидій в нашому місті. Тому запрошую усіх небайдужих тернополян доєднатися, долучитися до роботи нашого Антикорупційного центру».

«Центр Антикорупції» діє на вулиці Івана Франка, 11, у Тернополі. Колектив організації запрошує всіх, хто зіткнувся зі зловживанням службовцями своїми обов’язками, звертатися до них.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top