Ви знаходитесь: Головна / Новини / Більше 700 тернополян постраждали від укусів кліщів

Більше 700 тернополян постраждали від укусів кліщів

Йдучи на природу, одягайте щільний одяг і обприскуйтесь спреями, а по приходу додому уважно оглядайте кожну ділянку своєї шкіри. Дотримання цих рекомендацій може вберегти вас від укусів кліщів і їхніх наслідків.

«Намастити олією, можна кільце поставити і так витягнути. А краще –йти до лікаря».

«– Треба, наверное, обратится в клинику уже. – А ще що? Самому можна? – Ну, самому… Что же ты сделаешь сам. Самому тяжело. Витягувати его надо, но там очень осторожно надо. – А звідки вони беруться, не знаєте, з дерев чи з трави? – З дерев».

«– Потрібно олію капнути на кліща. – А ви знаєте, звідки вони беруться: зверху, знизу? – З дерев».

«Іти в травмпункт. Так кажуть».

Звернутись до медиків – із цим перехожі не помилились. Оскільки спеціалісти не просто виймуть зі шкіри кліща, а й перевірять його на інфекцію. Лікар-епідеміолог, Богдана Козяр, каже, станом на сьогодні зафіксовано 703 випадки укусів, 340 із них трапились безпосередньо на території міста. У 8 же городян виявили хворобу Лайма. Лікар-епідеміолог пояснює, ті, хто захворіли до медиків не звертались, а ліквідувати кліщів вирішили самостійно. На перший погляд комахи безпечні, та це лише на перший погляд, каже Богдана Козяр, наслідки же від них можуть бути летальними.

БОГДАНА КОЗЯР, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень міського відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Найчастіше кліщі бувають на таких ділянках шкіри: в паховій області, в області живота, в потиличній частині голови, також на голові, на стегні. Є в різних місцях».

Твердження, яке озвучила більшість перехожих, про те, що кліщі знаходяться на деревах, хибна. Зазвичай комахи бувають у траві чи на кущах, і людей вони відчувають на відстані кількох метрів, каже лікар-епідеміолог. А ще кліщі не відразу проникають у шкіру, спершу вони можуть зачепитись за одяг, а вже потім шукати відкриту ділянку тіла. Від укусів цих комах постраждав і маленький Артур.

АРТУР

«– Де кліщ був в тебе? – Тут. – Боліло тебе? – Боліло. В нас все болить завжди. – А червона була ранка?».

АЛЛА, мама Артура

«Олією знаємо, мастимо. Не раз в нас було таке, що ми самостійно витягували, але витягували. Ой, я навіть не пам’ятаю, де ми його зловили, з собакою, напевне, гуляв. Ну, такий відносно чуть-чуть червоненький. Отут ми його мали. Але, Богу дякувати, усе в нас обійшлося».

І знову ж таки – намагатись вийняти кліща з допомогою олії, застерігають медики, не варто.

БОГДАНА КОЗЯР, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень міського відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Кліщі дихають поверхнею тіла. Там такі дихальні трубочки. Якщо ми заливаємо олією, ті трубочки заливаються, він перестає дихати, стає нерухомий. Такого кліща цілого важко витягнути. Його можна витягнути тільки кусками».

Відтак легковажити своїм здоров’ям, наголошують медики, не варто. І радять, йдучи на природу, одягати щільний одяг та обприскуватись спреями, а, повернувшись із відпочинку додому, уважно оглядати кожну ділянку своєї шкіри.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top