Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / В місті відкрили унікальне відділення лікування судин

В місті відкрили унікальне відділення лікування судин

Три роки тому в другій міській лікарні відкрили службу  рентгено-ендоваскулярної хірургії. Таким чином медики закладу отримали можливість проводити унікальні операції на серці та судинах.

: ОЛЕГ ЛУГОВИЙ, завідувач відділенням рентгеноендоваскулярної хірургії міської лікарні №2:

«Це така методика, суть якої полягає у відкритті судини закритої, яка спричинила інфаркт міокарда, з двох міліметрового прокола артерії або на нозі, або на руці. І спеціальними катетерами, заводяться відповідні інструменти, якими вдається відкрити ці судини різної локалізації».

За кілька років у новоствореній операційній прооперували близько двох тисяч пацієнтів із захворюваннями судин. Багатьом із них оперативне втручання врятувало життя.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Лише за останній рік зменшилася смертність від інфаркту на 5%, а це щонайменше 30 людей залишилися живими. Раніше тут працювала як служба. Тобто, операції виконувалися, але була потреба збільшити кількість операцій і збільшити кількість пацієнтів, які мали би можливість після операції тут пройти лікування. Саме тому були дані додаткові кошти на проведення ремонтних робіт і облаштування відділення. Це тільки початок роботи. Плануємо у наступні роки давати кошти для придбання додаткового обладнання, для того, щоб робити операції на серці».

Відтепер, замість служби буде окреме відділення рентгеноендоваскулярної хірургії, з додатково  облаштованими місцями для хворих.

ОЛЕГ ЛУГОВИЙ, завідувач відділенням рентгеноендоваскулярної хірургії міської лікарні №2:

«Вони передбачаються, цих 10 місць, як додатково до тих ще шести, які в нас є в реанімації кардіологічного відділення. Надіємося, що такої кількості, загалом 16, в принципі, мало би вистачати».

Олег Луговий каже, найнеобхідніше відділення вже має, однак, додаткової укомплектації все ж потребує.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top