Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / В Тернополі відкрили виставку картин вишитих фарбами

В Тернополі відкрили виставку картин вишитих фарбами

Намальована вишивка або ж вишиті фарбами узори вже милують око тернополян. Днями 18 олійних творів львів’янки Олесі Казнох експонували в одній із галерей міста. Сюжети картин увібрали елементи вишивок з різних міст України. Оскільки натхнення художниця знаходить у подорожах.

ОЛЕСЯ КАЗНОХ, художниця:

«Я їздила на Полтавщину і звідти привезла ідею роботи про полтавський чорнозем. І саму ідею виставки я привезла з Іспанії».

Твори для виставки «Моє ремесло», художниця створювала упродовж останніх двох років. Однак, улюблена, каже, та, яку написала лише за кілька годин.

ОЛЕСЯ КАЗНОХ, художниця:

«Є такі роботи, коли ти починаєш і все, від першого мазка – до останнього, все іде, ти нічого не перемальовуєш. Такою була робота присвячена якраз Жуану Міро, це іспанський художник, від якого в мене виникла ідея виставки, от її я намалювала за дві години. Такий мій особистий рекорд, від білого, повністю, полотна. А є роботи, які можна малювати тижнями».

Виставка полотен львівської мисткині припала тернополянам до душі.

МАРЯНА, тернополянка:

«Дуже сподобалася виставка, найбільше мені сподобалася картина «Низинка», така близька до душі, до серця. Дуже красива».

ВОЛОДИМИР, тернополянин:

«Цікаво, оригінально, особливо. Я перший раз в житті побачив вишивку в живописі. Дуже цікава якраз вишивка прикарпатська. Не буду наголошувати на якісь певній картині, але якраз дуже гарно відтворені елементи цієї вишивки»

П’ятирічний Ростислав зізнається, сподобалися усі картини, однак, є серед них найкраща.

РОСТИСЛАВ, 5 років:

«-    Яка картина тобі найбільше сподобалася?

–     Пташка. Бо та картинка дуже гарна».

Художниця розповідає, картина, яка впала в око хлопчику, з горлицею, намальована в стилістиці петриківського розпису.

ОЛЕСЯ КАЗНОХ, художниця:

«Ця горлиця, є горлиця вишиваного рушника, який вишивала моя бабуся, собі на весілля, а я від неї його перешила. Це є символ дівчини, яка виходить заміж. В неї над головою з’являється корона, тому що це для українців був найкращий час, та й зараз багато дівчат в білих сукнях почувають себе королевами. І віночок навколо неї, також як символ слави. Мені бабуся розповідала, вона знала всю цю символіку».

Подивитися на мальовану вишивку Олесі Казнох можна буде ще до кінця місяця у «Бункермузі».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top