Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / В Тернополі демобілізованих безкоштовно перевірили на гепатит

В Тернополі демобілізованих безкоштовно перевірили на гепатит

З п’яти існуючих вірусних гепатитів, гепатит С – найнебезпечніший. Адже, заразитись ним може будь-хто, а лікування тривале та дороговартісне. Чималий ризик захворіти є бійців на Сході.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова ГО хворих вірусним гепатитом С «Іскра надії»:

«Велике скупчення людей. Це вважайте через зону АТО вже пройшло більше 100 тис. чоловік. Величезний ризик отримати поранення. Тобто, що таке вірус гепатиту С? це вірус, який передається виключно кров в кров. Тобто, при переливаннях, при використанні інструментарію різного роду. Наприклад, при пораненні, там скальпелі, ну будь-що, і кров в кров, і маємо інфікування вірусом гепатиту С».

Гепатит С називають «лагідним вбивцею», адже протікає захворювання приховано, діагностують його переважно, вже на етапі церозу печінки або ж раку. Аби завчасно виявити недугу, демобілізованим бійцям надали можливість пройти безкоштовно експрес-тест. Точність його, кажуть, близько 90%. Павло зі Зборівщини, боєць ЗСУ, був демобілізований у травні. Його батальйон стояв біля Гранітного та Широкіного. На гарячому Сході поранень не мав, однак, перевіритися, каже, не зайве.

ПАВЛО, демобілізований:

«В мене не було поранень, нічого, дякувати Богу. Мені подзвонили, наша медсестра в селі, і сказала, щоби прийти, якщо є бажання, і безкоштовно провіритися на гепатит».

Через 15 хвилин результат експрес-тесту – готовий, гепатиту С у Павла немає. На щастя, ні в кого з бійців, хто прийшов перевіритися, вірус не виявили. Однак, цю хворобу в військових області вже знаходили.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, гол. позаштатний спеціаліст-інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я ОДА:

«Сто тисяч іде на, пішло, вірніше, на закупівлю препаратів пігельованих інтерферонів, для учасника АТО, військовослужбовця з нашої Тернопільської області Заліщицького району, препарати вже поступили до нас».

До слова, в Україні, аби лише пройти повне обстеження, потрібно не менше 3 тисяч гривень.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова ГО хворих вірусним гепатитом С «Іскра надії»:

«Вартість курсу лікування цими препаратами, так званого третього покоління знаходиться в Європі в межах 60-80 тис. євро, в штатах – 100-120 тис. доларів».

Тому, аби вчасно розпочати лікування, лікарі закликають всіх демобілізованих бійців, одразу після повернення додому, проходити обстеження на гепатити С та В.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top