Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / В Тернополі протестували аптекарі

В Тернополі протестували аптекарі

ОКСАНА МАКСИМЛЮК, кореспондент ІНТБ:

«Замість продавати ліки, люди в білих халатах прийшли сьогодні під стіни обласної ради протестувати. Вони вимагають прозорого призначення керівника аптеки, згідно закону та професійних навичок».

Нагадаємо, непорозуміння між представниками влади та працівниками центральної аптеки міста виникли після призначення 24-річної Ольга Жерухи її новим директором.

МАРІЯ ЧЕХОВИЧ, колишній в. о. директора аптеки №78, завідувач рецептурно-виробничим відділом аптеки:

«Нам дають керівника, який некомпетентний, який не може очолити такий колектив. Людина, яка вчорашній випускник вузу. Людина, яка не відповідає ніяким нормам керівника по наказу МОЗ 117, по вимогах до керівників, і по 385 наказу. Людина, яка не може керувати таким великим підприємством».

Окрім цього, за словами протестувальників, призначення нової керівниці комунальної аптеки відбулося не відповідно до закону. Посилаються активісти на пункт 20, 43 статті Закону про місцеве самоврядування, з якого випливає, що звільнення чи призначення керівника комунальної аптеки є виключно в компетенції сесії обласної ради.

ТЕТЯНА ПАНІЖКО, надає юридичні послуги аптеці №78:

«Пан Тарашевський, всупереч діючій статті 43, яку я зазначила, а також порядку призначення, яке теж затверджене. Одноособово посприяв призначенню Жерухи, я ж говорю за три дні: він 13 подає заяву, 15 липня – вони вже керівник аптеки».

Люди не розуміють, чому так поспішно, без конкурсу і рішення сесії відбулося призначення нового керівника і усунення попереднього – Марії Чехович. З цими питаннями ми вирушили в кабінет першого заступника голови облради Сергія Тарашевського. Він каже, діяв виключно у правовому полі.

СЕРГІЙ ТАРАШЕВСЬКИЙ, перший заступник голови Тернопільської облради:

«Чехович не звільнена, вона «увільнена». Вона попрацювала півроку, за півроку вона не виконала рішення обласної ради. Тобто, не подала зміни до статуту, де говориться про контрактну форму роботи – раз; не подала плану економічного перспективного, що вона, як керівник, можливий, вбачає робити в даному підприємстві і три  – покинула об’єкт, виїхавши за кордон».

Що ж до легітимності призначення Ольги Жерухи на посаду нового директора, Сергій Тарашевський каже, законне воно чи ні, може визначити лише суд.

СЕРГІЙ ТАРАШЕВСЬКИЙ, заступник голови Тернопільської облради:

«Якщо незаконно, я ж теж не юрист, і ви – журналісти. Тобто, якщо незаконно, дайте мені якийсь документ, хто б мені написав, що це незаконно. Сьогодні у нас дорога молодим, правильно? Якщо в аптеці, є 20 чоловік пенсійного віку, то може хоч одну заслуговується завести молоду дівчину? З хорошим планом, з перспективою розвитку даного комунального підприємства і з якоюсь своєю харизмою».

 МАРІЯ ЧЕХОВИЧ, колишній в. о. директора аптеки №78, завідувач рецептурно-виробничим відділом аптеки:

 «Новий керівник заявила, що значіть, проведе скорочення колективу, це колектив дуже обурений. Друге питання: зробить ремонт. Щоб зробити капітальний ремонт, треба аптеку перенести в інше місце, і назад вже вона в те місце не повернеться, ми то розуміємо прекрасно».

СЕРГІЙ ТАРАШЕВСЬКИЙ, заступник голови Тернопільської облради:

«Термін беру перед журналістами 2 місяці, для того, щоб показати, як має даний об’єкт конкурувати з іншими аптеками сучасними».

Що ж до протестувальників, то вони кажуть, вийдуть на протест знову, аби їх думку таки врахували.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top