Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Тернопільські лікарні продовжують ремонтувати

Тернопільські лікарні продовжують ремонтувати

В Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги провели капітальний ремонт операційного блоку. На нього з міського бюджету виділили близько двохсот п’ятдесяти тисяч гривень.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«За ці кошти нам вдалося: поміняти, повністю, вікна, з дерев’яних, на пластикові; провести заміну дверей, а також зробити два операційних зали і передопераційну».

Такий ремонт, каже головний лікар, закладу був необхідним, адже за рік там роблять більше трьох тисяч операцій, а ремонт востаннє проводили, ще двадцять років тому.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«В лікарні ще також проводилися роботи по ремонту рентген-кабінетів, на що було виділено з міського бюджету сто тисяч гривень, а також проведено капітальний ремонт в приміщенні, яке буде передано Червоному Хресту Тернополя».

Що ж до третьої міської лікарні, то там капітально відремонтували пральню. Придбали енергоощадну техніку, яка відтепер працюватиме не лише на свої потреби. Її потужності, каже міський голова,  достатньо, аби й всі інші лікарні міста змогли прати там білизну.

НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Якщо до цього часу, вони кожен замовляли собі окремо, в кого проходили чистку і прання білизни. Відповідно, вартість була десь близько 12-13 грн. за один кілограм прання. То зараз, встановивши це обладнання, вартість прання буде коштувати в межах 7,5 грн. Тобто, потративши на все обладнання понад 300 тис. грн., розрахунок економії близько 300 тис. грн. за один рік. Тобто, за рік-півтора обладнання повністю окупиться».

ЮРІЙ ЛАЗАРЧУК, головний лікар міської комунальної лікарні №3:

«Наша пральня працювала від пару, який створювався газовим паровим котлом. На сьогоднішній день ми придбали парогенератор електричний і, взагалі відійшли від використання природного газу. Якщо ми до реконструкції, прання білизни нам обходилося 27 тис. 700 грн. на місяць, то на сьогодні, після реконструкції, воно має нам обходитися по наших розрахунках, це 17 тис. 800 грн.».

Окрім більшої потужності та зменшення споживання енергії, каже головний лікар, завдяки новому обладнанню значно покращилася якість прання.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top