Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / Цього року символом «Галицької дефіляди» став залізний козак

Цього року символом «Галицької дефіляди» став залізний козак

Тернопільський парк ім. Тараса Шевченка часто стає місцем проведення різноманітних фестивалів, конкурсів та інших розважальних подій. Одним із таких  заходів є «Галицька дефіляда».

 НАТАЛІЯ ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«Цього року символом «Галицької дефіляди» став залізнай козак або козак-кіборг, якого ви бачите за моєю спиною».

Попри те, що цьогорічетно-гастрономічний фестиваль поєднали ще й з фестивалем галицьких музик, найважливіше місце назаході традиційно зайняли різноманітні страви. Адже на меті в організаторів  – в першу чергу, смачного нагодувати гостей.

ІГОР ПАРІЙ, співорганізатор фестивалю:

«Ми не просто готуємо, ми ще й демонструємо. Можливо, це трошки ми затягнули з приготуванням, але ми це затягнули не зумисне. Через то, що люди приходять, ми пояснюєм, розказуєм, що за чим, як готується, що куда додається і як додається».

ВОЛОДИМИР СТАРКО, полковник козацького десантного осередку ім. Байди Вишнівецького:

«Ми задоволені, тому що ми робим акцію. А чи люди задоволені – то, будь ласка, подивіться. Я думаю, людей багато є. Це ми родим все безкоштовно.  Ну, ми робим акцію – хто має бажання дати якісь кошти для підтримки АТО».

Готували на дефіляді різні страви: від традиційних борщу і ухи до печеної картоплі та домашніх ковбасок. Козацька їжа гостям смакувала особливо.

СЕМЕН і СОФІЯ, м. Одеса:

«Ми їмо ячмінний куліш. До того пробували кукурудзяний, такий козацький. Козацькі страви дуже подобаються. Знаєте, як казали: в торбинці у козака має бути все – трохи сала, трохи часничку, то таке як має бути от».

ЗОРЯНА, м. Тернопіль:

«Дуже приємно, перш за все, дивитися як чоловіки готують. Це надзвичайна подія для жінки. Дуже смачно, діти всі задоволені. Потрібно згуртовуватися, перш за все не тільки, щоб щось посвяткувати, а ще й окремо, бо люди отримують їжу, і ще окремо кидають кошти у скриньки».

Окрім смачної їжі гостей галицького фестивалю чекали й інші розваги: українська музика, майстер-класи з народних ремесел, уроки танців та настільні ігри.  Також на набережній представили виставку фотографій, а в парку створювали графіті та робили патріотичні фото.

ПАВЛО, художник графіті:

«Конкретної ідеї цього задуму немає. В нас є так: головне створити якийсь настрій людям і собі, в першу чергу. А це є імпровізація, тобто чисто, шо нам в голову прийде – то і малюємо».

ОЛЕКСАНДР, волонтер проекту «Фото патріота»:

«Людей було багато, але такими, знаєте, напливами. Тобто 5 хвилин назад ще немає нікого, через 5 хвилин з’являється величезна кількість людей, ми просто не встигаємо. У нас повністю благодійний проект, ми не берем собі нічого. Жодної копійки із цих всіх грошей. Ми ці всі гроші плануємо передати в підтримку АТО на Схід».

Минулих вихідних на території парку можна було придбати сувеніри, вишиванки, та різноманітні смаколики. Галицьке свято відвідали чимало тернополян та гостей міста, зізнаються: не пошкодували.

НЕСТОР, м. Тернопіль:

«Ну, тут, по перше, смачна їжа. Хороші люди, компанія, от – шахмати».

ІРИНА, м. Тернопіль:

«Мені дуже подобається «Галицька дефіляда». Я і цього року, і того року була. І думаю, що надальше також будуть такі проводитися «Галицькі дефіляди».

 СЕМЕН і СОФІЯ, м. Одеса:

«Дітки сподобалися – дуже файно співали. Дуже. Стільки маленьких, багато, так файно співали. Потім дорослі співали, грали на інструментах. Дуже класно. Виступи дуже сподобались. Дуже видно готувалися. Дуже. Як кажуть: чтить традиции – шануватися. Дуже класно. Настільки колоритно, настільки так, як історично навіть. В нас такого нема, тому ми дуже в захваті, дуже».

До речі,  цьогоріч «Галицьку дефіляду» у Тернополі провели вчетверте.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top