Ви знаходитесь: Головна / Новини / Бійці АТО чи багатодітні сім’ї: кому дістанеться земля у Березовиці?

Бійці АТО чи багатодітні сім’ї: кому дістанеться земля у Березовиці?

У тісноті, та не в образі. Ділити одну кімнату на сімох сім’я з Березовиці вже звикла. Адже, головне, кажуть, любов та підтримка. Щоправда від держави її вони поки не дочекалися.

ГАЛИНА ІВАНІЦЬКА, мама п’ятьох дітей:

«Я мама Галя, в мене п’ятеро діток. Найстарша в мене дівчинка Марічка, їй 11 років, потім в нас хлопчик – Славік. – Мені 9 років. – Потім йде Мар’ян. – Мені 8 років. – І Любчик, йому 5 років, він в нас трошки встидливий. І Дам’янчик, йому 7 місяців».

У невеличкій однокімнатці сім’ї Іваніцьких, як у рукавичці. Кожен квадратний метр, та навіть сантиметр, житлової площі тут використовують по максимуму. В одній кімнаті тато, мама і п’ятеро діточок живуть, сплять, навчаються та працюють.

СЛАВІК, 9 років:

«Буває, що ми заснули, а хтось над головою грається».

 ГАЛИНА ІВАНІЦЬКА, мама п’ятьох дітей:

«В нас Марічка, така дівчинка, шо вона швидко лягає і швидко встає. І коли вона вже спить, то хлопці ше граються. Хлопці ше будуть уроки вчити. А її вже то всьо мішає, вже просить виключити світло. Ми її там накриємо деколи, шоб не мішало».

До такого побуту у сім’ї Іваніцькихвже звикли. Пристосувалися один до одного та до існуючих умов. Діти допомагають мамі, бо знають, що їй важко. Однак, потреба у розширенні житлової площі  щодня тільки зростає.

ГАЛИНА ІВАНІЦЬКА, мама п’ятьох дітей:

 «Діти ростуть і нам тяжко. Тяжко бо треба, дівчинка, дівчинці було б добре окрему кімнату. А так ми всі, всі на купі. Ще літом, дивіться, літом, дітки зібралися, побігли на двір, а коли зима, коли осінь, дощі. Діти всьо в хаті. Один по одному, бачте скільки в нас місця».

Вирішити проблему додаткових квадратних метрів мала б держава. Адже, за чинним законодавством, багатодітній родині селищна рада повинна у першочерговому порядку виділити земельну ділянку для індивідуального будівництва, садівництва та городництва.

ГАЛИНА ІВАНІЦЬКА, мама п’ятьох дітей:

«Я вже звертаюся багато років. В мене є всі заяви, якими я зверталася. За той час вони вже дуже багатьом людям дали землю. Де росла травичка, там стоять будиночки».

Роками пані Галина звертається із заявами до Великоберезовицької селищної ради про виділення земельної ділянки. Однак, віз і нині там.

 ГАЛИНА ІВАНІЦЬКА, мама п’ятьох дітей:

 «Відмовити Іваніцькій Галині, у виділенні земельної ділянки під будівництво житлового будинку, господарських будівель і споруд у зв’язку з відсутністю таких земель».

Відколипані Галина оббиває поріг селищної ради,тут вже кілька разів змінювалися голови. Зараз його обов’язки виконує секретар. Вона наполягає, землі для багатодітної сім’ї в Березовиці немає.

ОЛЕКСАНДРА ЧУРА, в. о. селищного голови смт. В. Березовиця:

«В нас немає такої вільної землі, щоб, ага, той участок землі йде під будівництво, немає в нас».

За діючим, ще з 70-х років минулого століття,  генеральним планом Великої Березовиці, земель під забудову і дійсно немає. Однак, як переконують чиновники, вже розпочали робити новий генплан, за яким межі селища будуть збільшені.

ОЛЕГ УДИЧ, начальник відділу інформаційної діяльності Тернопільської ОДА

«Тернопільською районною державною адміністрацією прийнято таке консолідоване рішення, клопотати про те, що би пасовище, яке межує з кордоном Великоберезовицької сільської ради долучити до меж села. Після чого, це пасовище буде змінено в своєму статусі з пасовища на землі придатні для забудови. Коли вони отримають ту землю, яка буде їм як вільна, для того, щоб вони могли надати її під забудову, то лише від голови сільської ради і від депутатів залежить кому, як нададуть вони цю земельну ділянку».

Але сім’ї Іваніцьких навряд чи пощастить. Ті землі планують роздати бійцям АТО.

ОЛЕКСАНДРА ЧУРА, в. о. селищного голови смт. В. Березовиця:

«Є в нас зараз масив, але це для воїнів АТО. Якраз в кінці серпня мають затверджувати детальний план і мають роздавати хлопцям-атовцям земельну ділянку, там є щось 62 ділянки. Таку пропозицію ми вже в деякій мірі розглядали, щоб 4-5 багатодітним сім’ям надати. Ну, я наперед нічого не можу сказати. Сьогодні ми віддамо, наприклад, 6 чи 8 ділянок для багатодітних, завтра, ми не будемо мати тим хлопцям що дати».

Додамо, що у Великій Березовиці сьогодні проживає близько двадцяти багатодітних сімей. Однак, перспектива отримати законний шмат землі для них наразі – примарна.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top