Ви знаходитесь: Головна / Новини / Воду в парках Тернополя пити не можна

Воду в парках Тернополя пити не можна

Щосезонно місцеві санепідеміологи перевіряють якість води у природніх джерелах парків «Топільче» та «Національного відродження». Дослідження проводять як за хімічними показниками, так і за бактеріологічними.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області:

«За результатами досліджень вода за бактеріологічними показниками не відповідає нормам і, відповідно, таку воду не рекомендується вживати людям. Ці джерела, скажемо так, є певною окрасою парків Тернопільщини і безпосередньо вони не можуть використовуватися, як джерела питного водопостачання. Враховуючи те, що, все ж таки, вода не відповідає за бактеріологічними показниками, ця вода є небезпечна для водного користування».

Якщо люди питимуть цю воду, то ризикують погіршити собі здоров’я. В першу чергу, застерігає Марія Павельєва, заразитися можна інфекцією кишкової групи.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області:

«Там і виділені загальні коліформні бактерії, тобто це якраз стосується відповідно більше кишкових інфекцій. Можливий, звичайно, і лептоспіроз, який є надзвичайно небезпечний, тому що пов’язано це із гризунами, які могли би бути і забруднювати навколишнє середовище».

Санепідслужба звернулася до директора об’єднання парків з проханням розмісти біля джерел з, яких не можна пити воду, відповідні таблички. А тернополян просять їх не ігнорувати та утриматися від вживання небезпечної води.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top