Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі горів будинок в центрі міста

В Тернополі горів будинок в центрі міста

Пожежу на вулиці Сагайдачного, 1 гасили до 3 ранку. За словами очевидців розпочалася вона 4 серпня з невеликого загоряння між 22 та 23 годинами.

ВОЛОДИМИР, мешканець 2-го поверху будинку на вул. Сагайдачного, 1:

«Я вертався додому без п’ятнадцяти одинадцять. Ми з сусідом з того двора вже помітили, був їдкий дим, дуже їдкий дим був. Вогню ніде не було, ні на 3, ні на 2-му. Відповідно, ми бачили вже язики полум’я, які були з димоходу, очевидно».

За десять одинадцята на місце прибули пожежники, тоді площа горіння становила лише 5 кв.м. Відразу евакуювали мешканців будинку, де відбулося займання, та сусідніх. Однак, дуже швидко пожежа набрала обертів.

ВІТАЛІЙ ПОВОРОЗНИК, начальник Тернопільського міського відділу УДСНС в області:      

«Пожежа набирала масштабу. Будівля має таку специфіку, дерев’яне перекриття і розповсюдження було дуже швидке. Всього до моменту локалізації, який відбувся в 1 год. 55 хв. тут працювало 12 одиниць спеціальної та основної пожежної техніки, особового складу було близько 80 чоловік».

Аби повністю загасити полум’я, пожежникам знадобилася ще година. Загалом, площа пожежі склала більше семисот кв.м. На щастя, обійшлося без жертв, однак, повністю згоріли офіси на 3 та 4 поверхах та покриття будівлі. Другий поверх, де проживає пані Тетяна зі сім’єю, каже, не згорів, однак квартира пошкоджена та затоплена.

ТЕТЯНА, мешканка 2-го поверху будинку на вул. Сагайдачного, 1:

«Чоловік нас розбудив і ми з дитиною, взяли документи, і з дитиною вилетіли на вулицю. Дитина перелякалася ужасно. Це оця квартира: 7-ма, 8-ма, 10-та, 11-та. Це чотири квартири. – Затопило? – Так. Ну всьо, повністю всьо, підлога, стеля, повністю меблі, всьо-всьо».

Що ж до причин займання, наразі працює спеціальна експертна комісія. А поки, люди називають свої версії. Одна з них – вогонь пішов вгору з піцерії, що на першому поверсі. Кажуть, причина в печі на дровах, якою користуються в закладі. Керівники піцерії запевняють, це неправда.

ОЛЕГ ВАНЬКО, власник ресторану «Scorini»:

«Ми не маємо прямого виходу. Тобто, оце є купольна піч, в неї немає прямого виходу диму, так як є у всіх інших пічках. Дим весь виходить через оцю зону і попадає в даний носик і вже через носик, воно йде по комину. Даний вивід пічки йде в подвійній ізоляції в нержавійці».

ОЛЕГ ВАНЬКО, власник ресторану «Scorini»:

«В нас є пожежна безпека, тобто, вона не спрацювала».

НАЗАР КРЕКОТЕНЬ, директор ресторану «Scorini»:

«Вона спрацювала значно пізніше, не тоді, коли все це… І це є теж зафіксовано, звісно».

Не підтвердилася інформація і стосовно несправності гідрантів та пустих пожежних машин.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Гідрантів утримання водоканал здійснює постійно, то жоден пожежний гідрант не був проблемний, всі працювали. Водоканал по потребі, по проханню МНС підвищив тиск мережі, для того, щоб була збільшена подача води. Те, що привозить пожежна машина з собою, це вистачає на декілька хвилин. Підключається далі пожежний гідрант і гаситься далі з мережі. Тобто, возити чулночним способом, вони б нічого не потушили».

Чимало уваги в Інтернет-мережі викликав і той факт, що будинок є архітектурною пам’яткою і йому більше ста років. Владислав Стемковський зауважує, будівля на Сагайдачного, 1 є пам’яткою місцевого значення, тому історичної цінності не має.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Ну ви знаєте, що після війни тут нічого не залишилося. Фундаменти довоєнні, а оце все вже відбудовано було пізніше. Тому, ви бачите, що достатньо жахлива архітектура, якщо чесно, і бачте, внутрішню поверхню, внутрішню сторону цих фасадів. Говорити про те, що це пам’ятка архітектури дуже складно».

В УДСНС обіцяють, попередні висновки щодо причин займання встановлять в межах 10 днів.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

1 коментар

  1. Владислав Стемковський зауважує, будівля на Сагайдачного, є пам’яткою місцевого значення, тому історичної цінності не має – ось вам і відповідь – яспалив “полтінник” тепер буде тіпа шукати спонсора

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top