Ви знаходитесь: Головна / Новини / Діти бійців АТО повернулись із відпочинку в Сербії

Діти бійців АТО повернулись із відпочинку в Сербії

Кілька днів закордоном проведи діти, чиї батьки воювали або досі воюють на передовій. Відпочинок в Угорщині, Хорватії, Сербії, Польщі та Литві організувала спільно з небайдужими обласна влада.

Батько та чоловік сім’ї Мельник уже більше року воює у зоні АТО. Тому отримати дозвіл на поїздку закордон, зокрема у Сербію, для їхньої Оленки, згадує мама, було складно.

ОКСАНА МЕЛЬНИК, дружина бійця АТО 

«На виїзд дитини закордон потрібен дозвіл від обох батьків. І для нас було проблемним дістати від нього. На блокпості там немає ні нотаріуса, ні навіть звичайного ксероксного паперу, щоб написати той дозвіл».

Але врешті потрібні документи зібрали, й донька на сім днів вирушила у Сербію. Окрім неї, закордон поїхали ще чотирнадцять дітей, чиї батьки воюють на Сході.

ОЛЕНА МЕЛЬНИК, донька бійця АТО

«Ми були в самому місті, відпочивали, на екскурсії, були на річці Дріна, яка там протікає, були в столиці і були в місті Новий сад. В столиці було дуже гарно. Ми були в зоопарку і в фортеці. Це ніби був замок, і в тому замку колись дві тисячі років тому було місто. Дуже гарно, дуже гарний краєвид, було видно всю столицю».

ОКСАНА МЕЛЬНИК, дружина бійця АТО 

«Вона писала коротенькими повідомленнями про свої враження. Переважно, це було «мама, ми поїхали на екскурсію», «мамо, в нас все добре, нас годують, нас пильнують, все добре».

Під час поїздки, каже мама, донька відволіклась, відпочила і дізналась багато нового. Тому за надану їм можливість дуже вдячна.

ОКСАНА МЕЛЬНИК, дружина бійця АТО 

«Мені дуже приємно, що приділили увагу таким дітям і що для них щось організовують. Не тільки для дітей АТО, а взагалі, що для дітей щось організовують. Діти поїхали, відпочили. Взагалі від її настрою залежить мій настрій і мої емоції, почуття».

Поїздку для дітей організувала обласна влада. Вирішувати фінансові проблеми, кажуть, їм подекуди допомагають підприємці. Витрати ж закордоном беруть на себе іноземні партнери.

ВІКТОР ШУМАДА, заст. голови – керівник апарату ТОДА, керівник робочої групи з відправки дітей на відпочинок закордон

«В нас вже станом на сьогодні відпочили близько 40 діток в Угорщині, 15 дітей повернулось зі Сербії, і зараз 43 дитини відпочиває на острові в Хорватії на березі моря. Найближчим часом це буде відправка діток в Литву. Це 20 дітей в Литву, 20 серпня приблизно. І 20 дітей в Польщу».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top