Ви знаходитесь: Головна / Новини / Загиблому на Сході Андрію Юркевичу прийшла повістка

Загиблому на Сході Андрію Юркевичу прийшла повістка

За три тижні, п’ятого вересня, буде рік, як Андрій Юркевич загинув під Луганськом. «Грізлі», такий позивний чоловіка, став першим добровольцем із Тернополя, який віддав своє життя на Сході України. Тоді проводжати в останню путь Героя прийшло тисячі людей. Зараз же, через майже рік після смерті, про Андрія знову згадали… у військкоматі.

ХРИСТИНА ЮРКЕВИЧ, дружина загиблого бійця

«Вчора прийшла повістка. Яким чином була доставлена? Доставлена по прописці чоловікові, тобто, в батьків в квартирі всунута просто в двері. Прийшов батько, забіг додому, побачив повістку і відразу мені зателефонував».

Помилка військкомату, розповідає дружина, її розлючує. Минув же не місяць і не два, а майже рік. І за цей час, переконана Христина Юркевич, дані можна було й оновити.

ХРИСТИНА ЮРКЕВИЧ, дружина загиблого бійця

«Як так, що безпосередньо не знати першу, в принципі, людину, Героя, який загинув в Тернополі. В нас не так багато, за чоловіком моїм, не так багато їх поховано. Просто-на-просто це настільки халатність і настільки байдужість. Немає порядку, на жаль. Просто ми не маємо права мовчати зараз, скривати чи зажати губи. Не маємо права, тому що мій чоловік не за це боровся».

Дружина загиблого Андрія Юркевича хоче, аби інцидент не повторився з іншими сім’ями. Оскільки ця помилка, каже, може із прикрої перетворитись на трагічну.

ХРИСТИНА ЮРКЕВИЧ, дружина загиблого бійця

«Мені вибачення, чесно, не потрібне. Я просто-на-просто для цього зробила, щоб безпосередньо не було таких далі випадків. Але ви уявіть, як батькам отримати таке. Уявіть, як батьку з двома інфарктами побачити безпосередньо таку повістку, коли рівно за три тижні в нас річниця, коли людини на цій землі немає вже майже рік. Як таке побачити? Нагадати? Ми про нього пам’ятаємо і так. Ми кожного дня на цвинтарі».

Свої вибачення у військкоматі принесли, хоч помилки до кінця і не визнали.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату

«Хочу перепросити перед батьками, яких тут немає. В черговий раз прошу пробачення перед дружиною нашого загиблого Героя».

І додає.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату

«Я вже призначив службове розслідування з цього приводу, але, ви повинні зрозуміти, це комплексна іде помилка. Не тільки військового комісаріату, ну, і дільниці оповіщення, яка подавала ці списки, яка безпосередньо здійснювала вручення цієї повістки. Якщо ви побачите, абсолютно не знімаю відповідальності зі своїх підлеглих, але якщо ви побачите, що повістка була прикріплена до діла степлером, уважно придивіться, яка вона була, десь видьоргнута і далі нагло всунута в двері ».

У ході службового розслідування обов’язково знайдуть винних, обіцяє обласний військовий комісар, на яких чекає покарання. Телеканал ІНТБ, у свою чергу, прослідкує за цим.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top