Ви знаходитесь: Головна / Новини / За наклеп боєць АТО вимагає від військкомату 100 тисяч гривень

За наклеп боєць АТО вимагає від військкомату 100 тисяч гривень

Тернопільський військкомат кличуть до суду. Усе через оприлюднення у ЗМІ імен та прізвищ так званих «ухилянтів» від мобілізації. Сума позову немала – 100 тисяч гривень.

ТАРАС ТИХИЙ, адвокат

«Значить, Бенько Руслан Степанович, який являється депутатом обласної ради і в той же час виконує свій військовий обов’язок у зоні АТО, подав позов до Тернопільського міськрайонного суду 3 серпня поточного року з приводу чесні, гідності і ділової репутації, і визнання дій Тернопільського обласного військкомату незаконними, спростування цієї оприлюдненої інформації, а також стягнення моральної шкоди у розмірі 100 тисяч гривень».

Помилку військкомату адвокат бійця розцінює, як халатність. Оскільки, пояснює, його клієнт воює на Сході не тиждень і не два, а уже чотири місяці.

ТАРАС ТИХИЙ, адвокат

«Військкомат – це є інституція, яка повинна чітко і досконало знати всіх осіб, які несуть службу в зоні АТО, зокрема, і які в той же час знаходяться в них на обліку. Коли ці посадові особи не володіють такою інформацією, відповідно, в них, як мінімум, не все добре, в їхніх обліках. І не може бути таке, що людина несе службу по захисті Вітчизни, і в той же час його поливають брудом в Тернополі».

Про те, що ухиляється від мобілізації і повинен з’явитись у військкомат, боєць дізнався, будучи вже на фронті.

РУСЛАН БЕНЬКО, боєць АТО, депутат Тернопільської обласної ради

«Служу я, називається підрозділ окрема зведена штурмова рота «Карпатська січ», яка є в складі 93 окремої механізованої бригади. Служу я від 19 квітня. Приїхав я як доброволець».

Сказати, що був тоді здивований, згадує боєць, мало. Така помилка військкомату його розлютила.

РУСЛАН БЕНЬКО, боєць АТО, депутат Тернопільської обласної ради

«Друзі зателефонували, тому що я не маю на передовій, фактично чотири місяці не мав телебачення, Інтернету, і не до того, і не було змоги. Від друзів дізнався, це мене вкрай обурило. Тому що, вважаю, це верхом якогось цинізму людського, я не знаю, навіть, як це назвати, недбалістю службовою чи невідповідністю службовою».

Згодом, аби повідомити, що Руслан у списку «ухилянтів», їм, розповідає дружина, телефонувало чимало знайомих. Жінка додає, наміри свого чоловіка добиватись справедливості підтримує.

НАДІЯ БЕНЬКО, дружина

«Якщо вже чотири місяці він відбуває службу і до цих пір у них немає інформації, що він служить, що він зарахований до армії. Він присягу приймав. Написане було його прізвище, написано, що він є депутатом обласної ради, що він ухиляється від служби в армії і написано було, напевне, що його подали у розшук».

Оприлюднення імен та прізвищ у військкоматі не вважають протизаконним. Ці та навіть інші дані, кажуть, є навіть у звичайному телефонному довіднику. А свою так би мовити помилку обґрунтовують наступним чином.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату

«По-перше, він служить не в підрозділах Збройних сил України, тому коли їм буде представлені довідки, що він служить в іншому підрозділі, питання абсолютно з’ясовується нормальним шляхом. Значить, у нас на рахунок відповіді працюють юристи, тому, коли найближчим часом, коли буде готова відповідь, я буду готовий дати відповідь з юридичної точки зору».

У вирішенні конфлікту обидві сторони покладаються на суд.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top