Ви знаходитесь: Головна / Новини / Максим і Софія – найпопулярніші імена у Тернополі

Максим і Софія – найпопулярніші імена у Тернополі

Максим та Софія – імена-фаворити серед новонароджених тернополян. Саме так найчастіше останні пів року називали батьки своїх чад. Загалом жителі Тернополя притримуються звичних для українців імен.

ОЛЬГА ГОВОРЧЕНКО, начальник відділу ДРАЦС міського управління юстиції:

«Найпоширенішими іменами в місті Тернополі цього пів річчя були наступні імена. Хлопчиків називали: Артем, Арсен, Владислав, Марк, Максим, Матвій, Олександр – це самі найпоширеніші імена. Дівчаток називали традиційно, поспіль вже кілька рокі,в такими іменами: Поліна, Тереза, Єва, Анастасія і Анна. Це самі популярні зараз імена дівчаток».

Але нарікають своїх дітей тернополяни і досить незвичними іменами.

ОЛЬГА ГОВОРЧЕНКО, начальник відділу ДРАЦС міського управління юстиції:

«Даніель, Ерік, Дамір – це чоловічі імена. Дівчаток же називали: Дженіфер, Стефані, Злата-Марія, Марія-Юстина, Мірра, Мія».

Є серед маленьких тернополян також Модест, Алан, Роберт, Кабеді Іві, Мартіна, Ніколєта, Алія, Анджеліна.

ОЛЬГА ГОВОРЧЕНКО, начальник відділу ДРАЦС міського управління юстиції:

«Також тернополяни полюбляють називати діток зараз старовинними іменами, старовинними українськими іменами. Такими іменами цього півріччя були: Орест, Устим, Карпо – це серед хлопчиків. Серед дівчаток – Соломія, Христина, Дарина».

Не менш поширені є і біблійні імена: Марія, Марта, Естер, Еммануїла, Єва, Давид, Ілля, Тимофій, Марко, Матвій та Іван. Аби залишити дітям можливість вибору в майбутньому, розповсюджені зараз і подвійні імена: Дарина-Марія, Анна-Діана, Поліна-Ксенія, Микола-Олександр. Мама двомісячної Евелінки каже, довго над іменем не думала, бо давно знала, як хоче назвати доньку.

ІНЕСА МЕНДРУНЬ, мама двомісячної Евелінки:

«Десь, напевно, ще зі шкільних часів, десь я почула ім’я “Евеліна”. Воно мені дуже сподобалося і я собі ще тоді придумала, думаю, якщо в мене буде донечка, назву її обов’язково Евеліною. Моя бабця, наприклад, Евелінка, каже: «О, то таке тяжке ім’я! І вона каже на неї Ліночка, а лікарка чогось наша дуже любить на неї казати Евка. Вона так: Евелінка, Евочка ніби. А я, я чогось, мені нормально так Евеліночка», повністю. Але, можна Ева, можна Ліна».

Молода мама впевнена, майбутнє ім’я дитини, в першу чергу, має подобатися батькам.

ІНЕСА МЕНДРУНЬ, мама двомісячної Евелінки:

«Щоб воно було співзвучно, як на мою думку, з прізвищем і по батькові. Ну і щоб мамі з татом знайти якийсь компроміс, щоб подобалося обидвом. Дуже добре, коли от так, як в мене, що обом сподобалося. Ну і також там поради можна слухати, але все одно вирішувати самим. Бо це ж зразу всі підключаються: родичі, всі там друзі-знаймі: «О, назвіть так, назвіть так, назвіть так». Можна послухати, буває, що люди не знають, дійсно, як назвати і роздумують варіанти. А в мене було точно, то я нікого не слухала, так назвала».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top