Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Міністр Павленко зустрівся з тернопільськими аграріями

Міністр Павленко зустрівся з тернопільськими аграріями

Тернопільщина стала 15-м регіоном у списку відвідин Міністром аграрної політики та продовольства України. Незважаючи на цьогорічне недофінансування сектору з бюджету, у зв’язку із подіями на Сході, посадовець вважає: перспективи збільшення прибутків від експорту є.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛЕНКО, Міністр аграрної політики та продовольства України

«Експорт в країни Азії складає 6,6 мільярдів доларів, це цифра дуже серйозна. Це китайський ринок дуже великий. 90% загального імпорту, те що купує зараз кукурудзу в світі, купує Китай з України. Держава відкрила ринок Китаю, далі працюйте, зараз відкриємо ринок Бангладеш – працюйте, відкриємо зараз ринок Ірану, Іран – величезний ринок готовий купляти майже 3 мільони тон зернових, далі працюйте будь ласка. Нам потрібна експортна виручка, потрібний збут, куди продавати продукцію».

А нещодавня поїздка міністра у Сполучені Штати увінчалася надходженнями іноземних інвестицій.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛЕНКО, Міністр аграрної політики та продовольства України

«В нас була дуже вдала поїздка, було 5 міністрів. Ми привезли цифри майже пів мільярда доларів – це прямі інвестиції, які будуть заходити в Україну. В тому числі: будівництво насіннєвих заводів, будівництво портів, будівництво елеваторів. Величезний холдинг NCH, який вже інвестував майже мільярд доларів в півмільйона гектарів землі, дає ще гроші на фінансування, будуть розширюватися масиви по землі».

Попри невтішні прогнози, що українці цьогоріч залишаться без хліба, врожаї зернових в Україні та області, твердить міністр, на високому рівні.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛЕНКО, Міністр аграрної політики та продовольства України

«Тернопільська область повністю посіяна, навіть більше, ніж в минулому році. Тернопільська область йде на дуже гарний врожай. Вже намолотила мільйон сто тон зернових, з врожайністю кращою, ніж в минулому році. Також дуже велика подяка вам. В рамках всієї України ми вже намолотили 36 мільйонів тон зернових».

Окрім позитивних тенденцій, аграрній сфері Тернопільщини не бракує і проблем. Зокрема, у питаннях довгострокових маловідсоткових кредитів та допомоги у погашенні попередніх позик.

ПЕТРО ГАДЗ, голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України

«Скільки на сьогоднішній день банкам дали рефінансування? І банків нема, і грошей нема. Що на сьогоднішній день? Як активізувати внутрішній ринок? Не потрібно нам державної підтримки, коли на сьогоднішній день держава бідна, але дайте нам довгі дешеві гроші. Шо таке будівництво на сьогоднішній день? Це камінь, це щебінь, це пісок, це ліс, це метал, це робота людям, це сплата податків».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Сьогодні є проблема – це погашення кредиторської заборгованості, фінансової підтримки агропромислового комплексу в області. Станом на сьогоднішній момент в нас є клопотання до вас, як представників області, просимо ініціювати на засіданні Кабінету Міністрів процедуру ліквідації цих заборгованостей, яка складає на сьогодні 49 мільйонів гривень перед нашими агровиробниками. Це і по сфері підтримки агропромислового комплексу, це садівництво, виноградарство, а також по тваринництву».

Всі прохання та зауваження Олексій Павленко занотовував і обіцяв приділити їм належну увагу.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛЕНКО, Міністр аграрної політики та продовольства України

«Я бачу питання є, ми по цьому вже подали інформацію на мінфін. Я можу коротко: пішла довідка на мінфін, питання підняте, питання на контролі. Вже було чотири окремих звернень, ми зробимо ще п’яте».

Загалом обговорили чимало проблем, зокрема у спиртовій, молочній галузях та тваринництві.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України

«Те, що сьогодні заявив міністр, що є напрацювання, які дадуть можливість в українську економіку і в Тернопільську область вкладати дешеві інвестиції, це дуже цікаво. Тому що кредит під 3-4% – це достатньо привабливо. Це річних, а не місячних, як ми звикли вже останнім часом до відсотків. Я думаю, що це буде давати поштовх не тільки в певні традиційні сектори економіки, це рослинництво, а ми й говоримо про розвиток тваринництва, який дає більшу зайнятість населення, більшу додану вартість».

                     

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top