Ви знаходитесь: Головна / Новини / На згадку про краєзнавця Любомиру Бойцун відкрили меморіальну дошку

На згадку про краєзнавця Любомиру Бойцун відкрили меморіальну дошку

Сьогодні на вулиці Чумацькій, 27 у Тернополі височіє багатоповерхівка, але на цьому ж місці раніше стояв невеликий будинок Любомири Бойцун. Архівіст і краєзнавець. Вона усе своє життя присвятила вивченню рідного Тернополя.

ТЕРЕЗА МАЛИМІНА-БАЗИЛЯК, начальник відділу формування НАФ та діловодства обласного держархіву

«На цьому місці в дійсності був будинок, в якому вона проживала. Зараз вона в останні роки проживала у домі, вже збудованому на її обійсті родинному, який стоїть вище. Вона проживала і творила до останнього. Вона працювала над доповненням своєї книги».

Друзі та колеги Любомири Бойцун кажуть, вона була справжньою знахідкою: ерудована, працелюбна й, до того ж, безвідмовна стосовно допомоги.

БОГДАН ХАВАРІВСЬКИЙ, голова обласного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса

«Ми закінчували один університет, а потім, коли я прийшов до архіву, то все-таки найбільше допомоги надавала вона. Вона була людина непроста, але людина з великої літери, яка поклала своє життя непросте на олтар науки, на олтар архівної справи, на олтар допомоги людям простим, які йшли ланцюжком до неї».

У церемонії освячення та відкриття меморіальної дошки взяли участь колеги Любомири Бойцун з обласного архіву, друзі та знайомі, видавці її книги «Тернопіль у плині літ» та представники патріотичних громадських організацій.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, член правління Товариства охорони пам’яток історії та культури

«Так наше життя побудоване, що, на жаль, світлі люди теж відходять у вічність, не залишаються з нами довго. І, коли не стало пані Любомири, людини, яка була дійсно світочем краєзнавства в нашому краї, Товариство охорони пам’яток історії та культури виплекало таку ідею, щоби пошанувати її пам’ять меморіальною дошкою, меморіальною таблицею».

Втілити в життя таку ідею допоміг депутат міської ради Віталій Цимбалюк. Каже, згадка про таку віддану своїй справі людину як Любомира Бойцун повинна зберігатись на віки.

ВІТАЛІЙ ЦИМБАЛЮК, Голова Правління ГО «Тернопіль Європейський»

«Коли я хотів вивчити для себе справжню і глибоку історію нашого міста Тернополя, мені порадили мої друзі-історики, щоби я взяв саме її всі повністю матеріали. Я в її книжці ознайомився із такими матеріалами, що їх немає в інших енциклопедіях, їх немає навіть у тому ж самому Інтернеті. Жалкую, що не був сам особисто з нею знайомий, але для мене є велика честь і гордість, що мене запросили долучитися до відкриття цієї пам’ятної дошки».

Відтепер кожен тернополянин може вшанувати пам’ять цієї видатної жінки квітами біля меморіальної дошки з її іменем.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top