Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині хочуть створити гауптвахту

На Тернопільщині хочуть створити гауптвахту

Аби не потрапити під мобілізацію, деякі українці готові платити, а деякі працівники військкомату – брати. У червні правоохоронці задокументували факт отримання неправомірної вигоди водієм Зборівсько-Козівського райвійськкомату. Як він сам пояснював, за вплив на дії військового комісара той отримав суму у розмірі 1600 доларів.

АНДРІЙ ВОЙНА, військовий прокурор Тернопільського гарнізону Західного регіону України

«Під час слідства, фактично, ці дії не підтвердилися, тому його дії було кваліфіковано 369, з позначкою 2, це зловживання впливом та отримання неправомірної вигоди. Ну, цей військовослужбовець, з огляду на те, що він визнав вину, він засуджений до двох років позбавлення волі. Він не погодився з цим покаранням, готує зараз апеляцію».

Ще один випадок отримання вигоди працівником військкомату стався днями у Тернополі. 15 серпня виконувача обов’язків начальника відділення обліку та бронювання сержантів та солдат запасу спіймали на гарячому.

АНДРІЙ ВОЙНА, військовий прокурор Тернопільського гарнізону Західного регіону України

«Він отримав неправомірну вигоду від свого знайомого, до речі, у розмірі 6000 гривень. За те, що допоможе уникнути йому призову на військові службу за мобілізацією. Зазначена особа була затримана в порядку 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Наступного дня йому було пред’явлено підозру за цією статтею, що я назвав, частина 3 368 Кримінального кодексу України. На цей час наші клопотання всі задоволені, тобто, йому обрана міра запобіжного заходу: тримання під вартою, із можливістю внесення застави».

Також чоловіка відсторонили від займаної посади. Андрій Война додає, свою вину працівник військкомату частково визнав. Аби було  менше таких інцидентів, військові просять, в першу чергу, людей хабарів не давати.

АНДРІЙ ВОЙНА, військовий прокурор Тернопільського гарнізону Західного регіону України

 «Десь слушно і військовий комісар області говоре про те, що не давайте, не провокуйте і так далі».

Що ж до самих військовослужбовців, то аби між ними було менше порушень, а більше дисципліни, військовий прокурор ініціюватиме створення на Тернопільщині власної гауптвахти.

АНДРІЙ ВОЙНА, військовий прокурор Тернопільського гарнізону Західного регіону України

 «Я на своєму рівні ставив питання перед керівництвом щодо створення на території Тернопільської області гауптвахти. Чому? Тому що лише в нашій артилерійській 44-ій бригаді служить близько трьох тисяч осіб. Я вже не кажу, що є такий ще Бродівський і Золочівський гарнізони, де є авіаційні бригади, де є багато порушень, за які повинні вони нести відповідальність. А так ми стикаємося з тим, що, навіть, якщо суди виносять такі рішення, ми вимушені спрямовувати, раніше до Дніпропетровська, Києва, де були гауптвахти. Зараз вони утворені ще в Львові та Рівному, тому що там великі полігони є».

До слова, Тернопільська область є лідером у західному регіоні за кількістю внесених військовою прокуратурою до єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальних проваджень не своєї підслідності. З них – 31 через ухилення громадян від призову за мобілізацією.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top