Ви знаходитесь: Головна / Новини / Противники децентралізації спровокували бої під Верховною Радою

Противники децентралізації спровокували бої під Верховною Радою

Останній день літа став першим робочим для парламенту після канікул. І вже з початку роботи Верховної Ради в сесійній залі було гаряче. Блокування трибуни, сутички – так окремі партійці показували своє небажання голосувати за зміни до Конституції. Суть проекту – прийняти зміни до Основного Закону в частині децентралізації.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Чи потрібні сьогодні зміни в нашій державі? 99% українців буде відповідати: зміни потрібні. Як можна змінити державу, устрій держави, нічого не змінюючи? Не можливо. Це так само розуміє кожен, навіть дитина, яка йде завтра буквально в 1-й клас, що зміни без змін не відбуваються. Для того, щоб це зробити, це повинні зробити відповідальні політики, свідомі політики, що ті фундаментальні зміни, які пропонуються, це є загальноєвропейська практика, запит суспільства і вимога часу».

За словами певних політиків, у законопроекті пропонували також надати особливий статус непідконтрольній території Донбасу. Та це не більше, ніж вигадка, пояснює Роман Заставний.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Це фейк, якого немає. І кожний свідомий громадянин України, який слухає нас, бачить і обговорює цю проблему, має зробити тільки єдину річ – прочитати зміни до Конституції. Коли він прочитає, за що ми саме голосуємо, він побачить, що цього немає. І звернути увагу на 92 статтю Конституції, яка і, в принципі, дає можливості вчиняти будь-які дії щодо особливого статусу».

То ж чому ті чи інші партії були проти змін, представник «Народного фронту» не розуміє. Каже, від окремих з них так і не почув логічного пояснення їхніх дій.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Якщо позиція Радикальної партії радикальна і хоча би по своїй ідеології має хоч якесь пояснення, то позиція «Самопомочі» для мене взагалі незрозуміла. Я думаю, що це просто дешевий піар, як напередодні місцевих виборів просто виділитись з-поміж інших. Тому що інших альтернативних таких проектів, напрацювань, напевно що, в політичної сили немає».

Та сутичками в залі сесійні конфлікти не завершилися. Після прийнятого Радою рішення, його противники організували пікет під стінами парламенту. Як повідомляє «УНІАН», більшість протестувальників – представники ВО «Свобода». В результаті їхніх сутичок із міліцією та використання вибухових пакетів і бойової гранати, постраждали понад 100 осіб. Серед них і журналісти, і військовослужбовці Нацгвардії. Пізніше стало відомо, що 24-річний солдат Національної гвардії від поранень помер у лікарні. За даними ТСН, правоохоронці затримали зловмисника, який кинув гранату в бік силовиків.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top