Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни зможуть захистити свій двір

Тернополяни зможуть захистити свій двір

В рамках проекту тернопільської міської «Самопомочі» – «Захисти свій двір», незабаром біля будинків з’являться інформаційні стенди. На них розмістять відомості про межі прибудинкової території.

АНДРІЙ ГРИЦИШИН, керівник міської ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Зараз в Тернополі є проблема з ущільненими забудовами, забудовами під вікнами, в дворах будинків. Дуже часто люди, навіть, не знають, що територія, на якій ведеться будівництво, є їхньою землею, яку передбачили під час будови їх будинку, фактично, для обслуговування цього будинку. Тому наші фахівці розробили чіткий механізм, покроковий, скориставшись яким, люди зможуть захистити свої права під час конфлікту із забудівником».

НАЗАР ЗЕЛІНКА, учасник ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Всі прибудинкові території, з якими ми працюємо, ми беремо з інвентарних справ, які є в ЖЕКах, і, відповідно, свого часу, в юридичну приймальню «Об’єднання «Самопоміч» зверталися люди про те, що десь забудови, десь якісь конфлікти. Ми вичислили, що є інвентарні справи більшості будинків. За запитом народного депутата Тараса Пастуха, ми їх отримали з ЖЕКів, оцифрували, опрацювали і, відповідно, вийшли на дані межі, на дані площі».

Завдяки такій інформації вдалося захистити чимало дворів у місті від забудов. Приміром, прибудинкову територію на Руській, 19. Також зупинили продаж землі для розташування ринку на 15 квітня та прокладання дороги попід вікна будинку на Куліша, 8. Зараз таку можливість мають і мешканці двох будинків на вул. Чалдаєва, де встановили перші інформаційні стенди.

ОКСАНА, мешканка будинку на вул. Чалдаєва, 17

«З-заді дому, цей дім хотів відвоювати кусок нашої території і поставити стоянку. А тепер того не буде, чітко знаємо тепер свої межі».

МИХАЙЛО ФЕДИШИН, учасник ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Цей стенд є інформаційний, і в цій же частині має моральну таку силу, якщо хтось почне якісь роботи на території, відповідно, люди збираються, обговорюють це питання і дивляться, чи заходить на територію, чи не заходить, якийсь інший об’єкт. Ми пропонуємо такі стенди встановлювати в тих місцях, де є конфлікт інтересів між підприємцями, малими архітектурними формами».

Наразі в «Самопомочі» уже є перелік будинків, мешканці яких попросили встановити такі стенди. Однак цей список можна розширити. За детальнішою інформацію про проект «Захисти свій двір» просять звертатися в офіс «Самопомочі» на Руській, 52, або ж за телефоном: 52-27-27.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top