Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Тернополяни рятуються від спеки
Тернополяни рятуються від спеки

Тернополяни рятуються від спеки

Коли на дворі 35 – найбільша ймовірність отримати сонячний удар. Тернополянин Ігор, каже,  про це знає, оскільки працює покрівельником і майже цілий день перебуває під сонцем.

ІГОР, тернополянин:

«Робота така, заставила привикнути. Муситься не звертати уваги, пристосовуватися, всього-на-всього, так рятується».

Однак, не всі, як Ігор, легко переносять спеку. В кожної людини індивідуальне сприйняття високих температур. І, навіть, при 28-29 градусів тепла можливий сонячний удар, який з-поміж інших теплових ударів – найнебезпечніший.

НАДІЯ БОДНАР, заст. головного лікаря тернопільського Центру первинної медико-санітарної допомоги:

«Порушуються процеси терморегуляції організму. Це приводить до того, що організм сам не може регулювати температуру тіла, температура тіла підвищується і впливає на весь організм, а найбільше страждають білки – основа нашого організму, і від цього уже всі наслідки, які можуть бути».

Спочатку, пояснює лікар, людина може не відчувати, що отримала сонячний удар. З’являється загальна слабкість, головний біль, нудота. Лише при важчому ступені можливий сильний головний біль з блювотою, оглушенням та підвищення температури тіла до 39 – 40 ° C.

НАДІЯ БОДНАР, заст. головного лікаря тернопільського Центру первинної медико-санітарної допомоги:

«Треба найперше обов’язково покинути те місце, де є пряме сонячне проміння. Треба обов’язково перейти в тінь або в якесь холодне приміщення. Це є перше, що повинна зробити людина».

Однак, головне не перебувати на сонці упродовж тривалого часу. Особливо людям із захворюваннями серця та дітям. Жителі міста розповіли, як звикли охолоджуватися в спеку.

ХРИСТИНА, тернополянка:

«В холодний душ, дуже помагає. А так, стараємося на сонце не дуже попадати».

ЄВГЕНІЯ, тернополянка:

«Холодний душ, холодні коктейлі».

ОЛЯ, тернополянка:

«А я жару дуже люблю. Я працюю на такій роботі, де постійно холодно мені зимою, холодно, я в чоботах. І коли літо, я готова жаритися на сонці, хоч би шо, мені не мішає. Навпаки, жарко – мені нормально».

Однак, бережного Бог береже, тому, ніжитися на сонці, лікарі кажуть, краще до одинадцятої або ж після шістнадцятої дня. Та й не надто зловживати народними методами охолодження.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top