Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські надзвичайники знешкодили вісім авіабомб

Тернопільські надзвичайники знешкодили вісім авіабомб

Поблизу селища Великі Бірки Тернопільського району авіабомб часів Другої Світової війни знайшли вже чимало. Навесні, коли місцеві жителі шукали кольорові метали, натрапили на стокілограмову фугасну авіаційну бомбу. З того часу, упродовж п’яти місяців, фахівці групи піротехнічних робіт обстежують територію поблизу знахідки. А це площа – майже у один гектар.

СЕРГІЙ ГОЦУЛЯК, начальник групи піротехнічних робіт 

«За даний період було вже виявлено та знищено 116 авіаційних бомб, серед яких 113 –авіаційні бомби калібром 100 кг. Територія, яка підлягає до очистки, більша, аніж та, яку ми прогнозували на початку робіт».

Чому авіабомби лежали в землі аж дотепер, пояснює Великобірківський селищний голова. Він каже, у 1944-му на цій місцевості вже проводили підрив боєприпасів, які залишилися після ведення бойових дій. Однак, знешкодити їх всіх не вдалося.

РОМАН МАЦЕЛЮХ, селищний голова смт. Великі Бірки

«Місцевість там сильно заболочена. Велика Руда – власне є потік, він був такий досить потужний. І під час підриву, боєприпаси, які не здетонували, вони пішли в землю і їх накрила вода. І сапери, які тоді підривали, навіть, не могли до кінця визначити кількість підірваних чи не підірваних. З часом, коли в 70-х роках проводили меліорацію в тих місцях, місцевість там стала більш сухою, висохла».

Днями в одному з кар’єрів Тернопільського району, фахівці ДСНС шляхом контрольованого підриву знищили ще вісім стокілограмових фугасних авіабомб. Водночас, мешканців селища закликають залишатися максимально обережними.

СЕРГІЙ ГОЦУЛЯК, начальник групи піротехнічних робіт 

«Боєприпаси ще є. Скоріш за все, у великих ще кількостях. Тому роботи багато. В разі виявлення боєприпасів і якихось схожих до них предметів, ні в якому разі не торкалися їх, не розбирали, не розкручували, не кидати у воду, не закопували, щоб не здавали на металобрухт. А у випадку виявлення огородити, запам’ятати місце і повідомити службу 101, що нема можливості. Повідомити якісь органи місцевої влади, міліцію». 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top