Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / Тернопільські університети виконали держзамовлення

Тернопільські університети виконали держзамовлення

У Тернопільському інституті післядипломної освіти розповідають, результати ЗНО в області потішили. Винятком стали тести лише з української мови та літератури. Нагадаємо, з цих предметів цьогоріч лише трохи більше 40% випускників оцінили добре або ж на високому рівні. Щодо інших, то в області є 42 абітурієнта, які набрали максимальну кількість балів – 200.

ЮРІЙ ШАЙНЮК, в.о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти:

«Це найбільше за всі роки, коли проходило зовнішнє незалежне оцінювання, при чому в нас 200-бальників є з різних предметів, але найбільше їх з математики – аж 31 результат».

Проте вступна кампанія, як зазвичай, мала свої нюанси, розповідає Юрій Шайнюк. Каже, незвичних аспектів було кілька, але пріоритетність, яку цього року ввели у Міносвіти викликала найбільше непорозумінь.

ЮРІЙ ШАЙНЮК, в.о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти:

«Це як стосується і питань тої частини вступної кампанії, коли складалися іспити у вигляді тестів ЗНО, так і ота вже остання стадія вступної кампанії, коли визначалися пріоритети абітурієнтами того чи іншого ВНЗ номером від 1-го до 15-ти, ну і ,відповідно, там визначався цей середній бал». 

У Тернопільському державному медичному університеті імені Горбачевського підтверджують, з приводу пріоритетності в абітурієнтів запитання таки виникали.

ВІТАЛІЙ КУЛЬЧИЦЬКИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«Особливістю цьої вступної кампанії було те, що студенти вибирали так, вузи, в яких хочуть найбільше навчатися. Пріоритетність виставляли від 1-ї по 15-ту, оскільки мали право подати 15 заяв: по 3 заяви у 5 вузів, і тому особливістю було те, що деякі абітурієнти розгубилися, деякі батьки не розуміли, що це таке, тому приходилося інформувати, як і на сайті, так і особисто батьків і абітурієнтів, які до нас приходили».

Також в приймальних комісіях університетів кажуть, багато абітурієнтів подавали документи на вступ в електронній формі, чим теж частково змінили роботу приймальних комісій.

ВІТАЛІЙ КУЛЬЧИЦЬКИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«Особливістю цьої вступної кампанії є те, що відсотково значно виросла подача електронних заяв абітурієнтів. Абітурієнти зрозуміли, що подача електронних заяв і паперових – це є рівноцінна, і тому у відсотковому відношенні більше половини, близько десь 58-60% було подано електронних заяв».

КАЗИМИР ВОЗЬНИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ:

«Електронною формою було подано 8330 заяв. Якщо порівнювати з минулим роком, то безперечно кількість електронних подач документів збільшилася. На сьогоднішній день, за попередніми оцінками, більше 60% ».

Цього року державне замовлення на деякі спеціальності у вузах було зменшено або змінено. А щодо всеукраїнських нововведень у вступній кампанії, то особливі умови передбачені учасникам АТО. Вони можуть зараховуватись до вищих навчальних закладів не за результатами ЗНО, а за результатами вступних іспитів. У Тернополі такі абітурієнти також є.

ПЕТРО ЯСНІЙ, ректор ТНТУ ім. І. Пулюя:

«Є, правда, спад, зменшення кількості держзамовлення на підготовку спеціалістів, але є певне зростання кількості держзамовлення на магістерські спеціальності. До нас в цьому році вступило також і 3 учасника АТО, які поступали на 1-й курс, і вони в нас здавали екзамени, і пройшли на державну форму навчання».

КАЗИМИР ВОЗЬНИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ:

«Демобілізовані учасники АТО цього року, які в силу відповідних обставин не мали можливості складати ЗНО, як інші учасники вступної кампанії, мали можливість і мали право здавати вступні випробування у вузі. В ТНЕУ таких було 14 чоловік».

Щодо інших нововведень, то у Тернопільському національному педагогічному університеті, до прикладу, з’явились нові спеціальності.

ПАВЛО БАСІСТИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ ім. В. М. Гнатюка:

«В нас появилися нові напрямки підготовки. Це: дошкільна освіта, реклама і зв’язок з громадськістю, і управління навчальним закладом – це магістратура появилась. Держзамовлення немає, але на платну форму діти йдуть. На дошкільну ліцензія – 55, на рекламу і зв’язок – 30 ліцензія». 

До речі, в усіх чотирьох вищезгаданих навчальних закладах запевняють, для іногородніх студентів місць для поселення в гуртожитках буде достатньо.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top