Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / У бюджеті Тернополя збільшать видатки

У бюджеті Тернополя збільшать видатки

Децентралізація на практиці наразі себе не виправдовує. Порівняно з минулим роком, заявляє міський голова Тернополя Сергій Надал, цьогоріч в бюджет міста надійшло додатково 95 мільйонів гривень. Водночас сума витрат збільшилася на 179-ть. У зв’язку з цим, виконком міськради затвердив проект змін до бюджету на поточний рік.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Даним проектом пропонується збільшити дохідну і видаткову частину міста бюджету міста Тернополя на 52 мільйона 600 тисяч гривень. 32,6 млн. гривень піде на заробітну плату для бюджетників і 1 млн. 400 тис. на оплату енергоносіїв. 34 мільйона гривень на заробітну плату – це кошти, які ми могли використати на потреби міста».

Раніше ці кошти надходили із держбюджету, однак після часткової децентралізації, ці видатки лягли на плечі місцевих бюджетів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Коштів, які виділили, не хватає на заробітну плату. На наші неодноразові звернення і звернення сесій ми получаємо відмови. Ми получаємо листи, що потрібно проводити скорочення, оптимізацію і так далі. Тому ми змушені виділяти кошти з міського бюджету, для того, щоб і лікарі, і вчителі були забезпечені заробітною платою протягом 2015 року».

Окрім зарплат та оплату енергоносіїв, кошти з додаткової видаткової частини спрямують на лікування та реабілітацію учасників АТО, безкоштовні медикаменти, утримання парків, харчування дітей в дитсадках, утримання двох новостворених дитячих садочків, капітальний ремонт дворів, об’єктів благоустрою, міжбудинкових проїздів, проект нової транспортної мережі, підтримку обороноздатності тощо. Аби учні 4-7-х класів мали безкоштовні підручники окрема стаття видатків спрямована на покриття половини від їх вартості.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Уряд може навіть не встигнути роздати дітям підручники до 1 вересня. Але, навіть, якщо встигне, грошей на це не мають, і ми вже отримали листи і від уряду, і з обласної адміністрації, що вишукайте мільйон чотириста гривень, бо інакше діти підуть в школу без підручників. Ми змушені виділити з міського бюджету 1 млн. 400 тис. гривень для придбання підручників для учнів 4-7 класів».

Затвердити проект змін до бюджету мають 18 серпня на черговій сесії міської ради.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top