Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / У сфері освіти знову будуть зміни

У сфері освіти знову будуть зміни

У департаменті освіти і науки обласної адміністрації кажуть, рівень знань, як школярів, так і студентів залишає бажати кращого. Система освіти в Україні постійно перебуває на стадіях змін та розвитку, проте досягнути бажаних результатів у цій сфері поки що не вдається.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор епартаменту освіти і науки Тернопільської ОДА:

«Ми бачимо в кінцевому результаті, що наші вищі навчальні заклади не є конкурентоздатні на європейському рівні. Хоча, з іншого боку, ми спостерігаємо, що саме дуже багато наших ІТ-фахівців, інженерів, програмістів, хіміків, біологів і так дальше, і так дальше, медиків – вони залишають територію України».

Така ситуація, каже Любомир Крупа, не є дивною. Адже фахівців своєї справи у Європі цінують більше. І завданням Міносвіти зараз є те, щоб українці, навіть здобувши освіту за кордоном, хотіли повертатися додому.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА:

«Зараз вітається вступ наших випускників загальноосвітніх навчальних закладів, вступ до ВНЗ закордонних, але для нас є надзвичайно важливим, зокрема для департаменту освіти в Тернопільській області, це поставити таким чином виховання дітей в школі з 1-го, навіть з дошкільного, навчального закладу до 11-го, чи в майбутньому до 12-го класу, з тим, щоб ця дитина чи студент в майбутньому, він повернувся в Україну і свої всі знання, які він отримав за кордоном, він міг застосувати саме якраз на території чи області чи України».

Для того, щоби вийти на новий рівень у сфері освіти необхідно також мовно влитися у світове наукове середовище. Тобто, всіма визнана англійська, у людей з освітою має бути на відповідному рівні, каже Любомир Крупа. Розповідає, певні зрушення у цьому напрямку вже є. Адже при загальноосвітніх школах цього року вперше організували літні мовні табори.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА:

«Це було таке, принципова позиція саме якраз міністра. Через те, щоби за допомогою волонтерів, за допомогою громадськості можна було в школу принести «живу» англійську мову, і щоби діти відчули англомовне середовище, і для того, щоби вони могли себе реалізувати в подальшому вже і, як в школі, так і в ВНЗ».

 

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top