Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі з’явилися невидимі люди

У Тернополі з’явилися невидимі люди

Доки біда не постукає в двері, ми її не помічаємо. Так само, живучи у  ХХІ столітті, не помічаємо проблему рабства та торгівлі людьми. Аби суспільство не закривало на це очі, йому вирішили нагадати про людей, яких одного разу привласнили.

ІРИНА МЕДЛОВЕЦЬ, спеціаліст програми з протидії торгівлі людьми МОМ в Україні

«То є 120 фігур, силуетів людей, що уособлюють собою понад 120 тисяч українців, які за оціночними даними представництва Міжнародної організації з міграції, потрапили в ситуацію торгівлі людьми. На 40 фігур нанесені реальні історії постраждалих осіб, які звернулися по допомогу, змінені лише імена задля збереження конфіденційності».

Серед них і чоловіки, і жінки, і діти, віком від 3 до 73 років. В кожного своя історія. Хтось їхав за кордон на роботу, хтось на навчання, дехто, живучи в Україні, знайшов неволю. Для Тернопільщини, де основні інвестори – заробітчани,  така проблема є чи не найактуальнішою.

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови

«Коли я приїхав вперше в Тернопіль, я запитав дітей, я запитав дітей: 15 євро – це багато чи мало? Старшокласники подивились на мене, як на ідіота, і сказали: а що за них, мобілку купиш? За них мобілку не купиш. А я їм розказав, що 15 євро, це заробляє жіночка в Італії, коли вона повністю перепрасує всю білизну за день. І тоді діти опустили очі, тому що багато із тих дітей мали родичів, які працюють, щоб їм тут було на мобілку».

Головна мета інсталяції, пояснюють її ініціатори, вберегти українців в майбутньому від проблеми трудового рабства. Для цього, наголошують, виїжджаючи за кордон, людям варто бути більш обачними.

ІРИНА МЕДЛОВЕЦЬ, спеціаліст програми з протидії торгівлі людьми МОМ в Україні

«Потрібно пам’ятати, що якщо ви виїжджаєте за кордон, ви маєте зробити все і дізнатися якомога більше інформації задля того, щоб зробити цю поїздку безпечною, і є чудовий ресурс, такий як, безкоштовна гаряча лінія 527. На гарячій лінії працюють кваліфіковані соціальні працівники, юристи, які нададуть безкоштовні консультації з того, як безпечно виїхати за кордон, на що звертати увагу, коли підписуєш контракт з працедавцем, на що звертати увагу, коли шукаєш вуз для навчання за кордоном».

Символічно, що автором силуетів є чоловік, який сам потрапив у непросту ситуацію. Коли він зміг з неї вибратися, то повернувся в Україну, і відкрив своє невеличке меблеве підприємство. Зараз, його 120 невидимих постатей стоять на бульварі Тараса Шевченка, нагадуючи, що за кожною з них, не менше, ніж по тисячі гіркій історії неволі.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top