Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Чому тернопільська влада нараховує менше субсидій, ніж сусідня?
Чому тернопільська влада нараховує менше субсидій, ніж сусідня?

Чому тернопільська влада нараховує менше субсидій, ніж сусідня?

З 1 травня, відколи субсидії нараховують по-новому, за такою допомогою звернулося майже 11-ть тисяч тернополян. З них субсидію призначили – трьом тисячам. Натомість у сусідніх обласних центрах ситуація дещо краща.

ВІРА МЕЛЬНИК, начальник управління праці та соцзахисту Рівненської міськради

«В нас, я вважаю, взагалі дуже багато звернулося, порівняно з обласними центрами. В мене остання цифра по Тернополю була, що звернулося тільки 11 тис., а по перерахунку мені, на жаль, не дали, скільки перерахунку підлягало в Тернополі, але в мене набагато більша цифра».

ВАСИЛЬ СЕМАНЮК, заступник директора департаменту соцполітики Івано-Франківської міськради

«Десь до 10 тис. доходить. Половині точно вже нараховано йде. Ми налагодили в більшості електронний обмін інформації з комунальними службами».

Свій метод, який пришвидшує нарахування субсидій, застосовують і в Луцьку. Там заяви на таку допомогу передають в обчислювальний центр. У ньому й нараховують розмір субсидії.

ГАЛИНА КОБУК, начальник відділу призначення державних допомог Луцької міськради

«Йде в любе відділення Ощадбанку, чи Приватбанку, чи на пошту, і там вже в неї є нарахована субсидія, скільки їй платити і який відсоток».

Загалом із часу подання документів до нарахування субсидії в Луцьку не минає і двох тижнів.

ГАЛИНА КОБУК, начальник відділу призначення державних допомог Луцької міськради

«Якщо всі документи є, людина здала, не треба доносити, то ми через 10 днів вже призначаємо, людина вже бачить в квитанції. Бо ми повідомлення не відсилаємо, в нас в квитанції повідомлення».

Трохи довше нараховують субсидії в Луцьку тим, чиї ситуації розглядає комісія. Та оскільки вона засідає не рідше, ніж двічі на тиждень, чекати довго на допомогу луччанам теж не доводиться. Ще швидше комісія розглядає заяви на субсидії у Рівному.

ВІРА МЕЛЬНИК, начальник управління праці та соцзахисту Рівненської міськради

«Комісія працює, по три рази в місяць, інколи чотири рази засідає, якщо є потреба. Але в нас невеликий відсоток йде на комісію – працівники беруть на себе відповідальність. Дуже багато питань, які самі можемо вирішити, а не є комісійними».

Працює спеціально створена комісія з нарахування субсидій і в Тернополі. Та засідає вона не частіше, ніж у вищезгаданих містах.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соцполітики Тернопільської міськради

«Створена відповідна комісія, яку очолює секретар Тернопільської міської ради Турський Ігор Володимирович, яка розглядає лише проблемні питання, тобто, ця комісія працює по мірі необхідності і по мірі надходження таких звернень».

Як нам стало відомо із власних джерел, голова комісії Ігор Турський на її засіданнях жодного разу не з’являвся. Прокоментувати це – чиновник відмовився.

Автор: Олена Юрик

1 коментар

  1. Володимир

    В м. Тернополі станом на 12.08.2015 підлягає опрацюванню 17625 справ на призначення житлових субсидій. Вже опрацьовані документи і призначено субсидії 12410 сім`ям, тобто 70,4 відсотки.
    Для порівняння станом на 10.08.2015 опрацьовані документи і призначені субсидії в м.Хмельницикий -57 відсотків, м. Ужгород – 63 , м. Черкаси 55,4.
    ( Вказані дані за інформацією управління соціальної політики).

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top