Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чотирнадцятеро загиблих в АТО тернополян удостоїлись почесного звання

Чотирнадцятеро загиблих в АТО тернополян удостоїлись почесного звання

Шістдесят першу сесію міськради розпочали із присвоєння звання «Почесний громадянин міста Тернополя». Таку відзнаку вручають щороку з нагоди Дня міста. Цьогоріч список почесних громадян має статус «посмертно». Цього звання удостоїлись тернополяни, які загинули на Сході.

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради

«Бас Павло Іванович, Гурняк Віктор Петрович, Дрьомін Андрій Сергійович, Заплітний Дмитро Іванович, Коломієць Федір Федорович, Курилович Віталій Іванович, Лотоцький Віталій Зіновійович, Наливайчук Юрій Богданович, Орляк Олександр Володимирович, Римар Павло Андрійович, Сикліцький Назарій Олексійович, Стефанович Віктор Володимирович, Флекей Зіновій Миколайович і Юркевич Андрій Михайлович».

Також сьогодні прийняли рішення виділити адресну грошову допомогу членам сімей, загиблих учасників АТО, аби компенсувати сто відсотків  вартості витрат на комунальні послуги. Одним із ключових питань сесії – стали зміни до бюджету міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Цими змінами до бюджету ми спрямували понад 38 мільйонів гривень на делеговані повноваження, тобто, на ті потреби, на що мав би виділяти кошти уряд,  Кабінет Міністрів. Це означає, що ми на 38 мільйонів зможемо цього року зробити менше робіт. Замість цього ми ці кошти змушені віддати на заробітну плату вчителям і лікарям».

Через брак коштів, платним тепер буде і харчування у тернопільських школах. Виняток – діти учасників АТО.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Загалом, в результаті запропонованих змін до бюджету, доходи збільшені, в порівняні до попередніх років, на 117,5 млн. гривень, а додаткових витрат місто получило, більше, ніж 257 млн. гривень, це результати децентралізації. Це для тих, хто розповідає, що місто отримало додатково 250 мільйонів, яких раніше не мало. Тобто, ми отримали фактично витрат в два рази більше, ніж отримали нових доходів».

Сьогодні під стіни міськради прийшли жителі Кутківець. Вони просять добудувати школу у їхньому мікрорайоні. На новий навчальний заклад тут чекають вже більше 20 років, а потреба у ньому з кожним роком тільки зростає.

ОКСАНА КВАСНИЦЯ, представниця громади мікрорайону Кутківці

«Садік переповнений. Дітки, які навчаються в школі, не мають змоги потім в місті забезпечити собі. Навіть, цього року я стикнулася з такою проблемою. В мене донька закінчила ТНВК №32 і була проблема, де дитину влаштувати в 5-й клас, тому що всі школи переповнені, 40 чоловік в класі. Цьогоріч здався один будинок, це є 90 квартир, майже всі молоді сім’ї, в яких також є дітки, в яких також нагальна проблема, куди прилаштувати свої дитину. На наступний рік – ще два будинки, це також, мікрорайон розбудовується, а реально, де діток, що садочок переповнений, шо куди в школу подавати».

Міський голова громаду Кутківець підтримав. Однак, пояснює, для добудови школи коштів лише з міського бюджету не вистачить.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Там для завершення школи потрібно не менше 40 мільйонів, самим тільки своїм бюджетом ми це не витримаємо. Будемо просити, нехай передбачать це в бюджеті наступного року з Фонду регіонального розвитку, крім того, щоб ми мали можливість частину коштів закласти зі свого бюджету, вже на бюджет 2016 року, для початку робіт по даній школі».

Через неналежне виконання депутатських обов’язків та прогули сесійних засідань, сьогодні позбавили депутатських повноважень Ігоря Дулебу.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На цій сесії було прийнято рішення позбавити депутатських повноважень Дулебу Ігора Богдановича, за що було проголосовано. Тепер, цей проект рішень направляється до територіальної виборчої комісії, для прийняття відповідного рішення і направлення його до Центаральної виборчої комісії».

А ще сьогодні на сесії депутати виділили з бюджету 200 тисяч гривень на будівництво пам’ятника Героям Небесної сотні. За ці кошти роботи тільки розпочнуть. Решта, а це більше мільйона гривень, будуть збирати з небайдужих городян.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top