Ви знаходитесь: Головна / Новини / Яким буде новий навчальний рік у школах Тернополя

Яким буде новий навчальний рік у школах Тернополя

Традиційно, наприкінці серпня в Українському домі «Перемога» засідають освітяни. Тут працівники, як дошкільних, так і загальноосвітніх закладів, а ще позашкільних і спортивних. Усі разом підбивають підсумки минулого і планують новий навчальний рік.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«Ми відкриваємо цього року п’ять додаткових груп і два дошкільні заклади в двох різних мікрорайонах. Це великий успіх, але це просто титанічна робота попередніх років. Ми практично відкривали кожного року по 12-13 груп і от маємо зараз такий результат. Відкриваємо педагогічний ліцей спортивного спрямування».

Попри позитивні зміни, освітня галузь міста потерпає від вагомого недофінансування. А через це, у свою чергу, страждають, як педагоги, так і учні. До прикладу, підручники для 4-7 класів, їх у школі дуже не вистачає, розповідає Ольга Слободян, учитель із багаторічним стажем.

ОЛЬГА СЛОБОДЯН, вчитель фізики та інформатики ТЗОШ №28

«Буквально вчора на шкільній конференції директор нам повідомила, що підручників у школі для 4-7 класів немає. Є кошти на рахунку школи для малозабезпечених сімей на підручники для 4-7 класів. Це ті діти, які йдуть за новими стандартами, по новій програмі. Наразі є електронні варіанти підручників. У нас такий досвід в принципі є».

Така ситуація, пояснює міський голова Сергій Надал, склалася через недофінансування освітньої галузі державою. Яка всі тяготи поклала на плечі місцевої влади.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Прикро говорити, але знову ж таки цього року освітяни, як і завжди, недофінансовані з державного бюджету. Ми не бачимо якихось реальних змін по відношенні держави до фінансування освітян. Але я можу прогарантувати вчителям, працівникам освітньої галузі, що вони будуть забезпеченні до кінця року і заробітною платою, і потребами енергоносіїв, тому що на це кошти виділенні з міського бюджету. Вперше за багато років ми виділили кошти на друкування книжок. Це 1,5 мільйона гривень».

І хоч картина фінансово, говорить міський голова, не дуже весела. Та усі витрати, передбачені в освітній галузі, запевняє, до кінця року вони покрили.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top