Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Більше 50 тернополян обстежились у спеціалістів київського Інституту серця

Більше 50 тернополян обстежились у спеціалістів київського Інституту серця

Вже протягом чотирьох років тернопільські лікарі співпрацюють із київським Інститутом серця та обмінюються досвідом, що позитивно впливає на якість місцевої медицини, розповідає Ростислав ЛевчУк.

 РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради:

«За цих майже 4 роки служба ендоваскулярної хірургії значно виросла. Наші спеціалісти стали достойні того, щоб в серпні цього року відкрилося відділення кардіохірургії. Сьогодні наші спеціалісти працюють у всіх галузях ангіології, і сьогодні ми можемо похвалитися, що за цих 3 роки смертність від гострого інфаркту міокарда знизилась більше, як на 5%, а це немало-небагато – це 30-40 врятованих життів».

Цього разу, завдяки співпраці тернопільських медиків із столичними спеціалістами, більше 50-ти чоловік пройшли кардіологічне обстеження у 2-й міській лікарні.

ВІКТОР КМІТА, головний лікар Тернопільської комунальної міської лікарні №2:

«Приїхали 2 кардіохірурга і 1 лікар, який займається ехокардіоскопією – лікар УЗД. Це перш за все необхідно тому, що не всі пацієнти можуть лікуватися на рівні області. Є такі пацієнти, яким потрібен вищий рівень. І тут, зразу ж вони дають направлення – кому треба хірургічне втручання».

АЛЄКСАНДР БІЦАДЗЕ, кардіолог відділу набутих пороків серця Київського Інститут серця:

«Привезли портативный УЗИ-апарат, приехала кардиологическая бригада. Отбираем пациентов, обследуем – кому нужно оперироваться, кому хватает только кардиологического назначения. Есть контингент пациентов, которые могут лечиться здесь, потому что в этой больнице у вас есть ангиограф. Но есть пациенты, которые с многососудистыми поражениями, которые не могут обойтись просто уже закритыми операциями, их надо везти, в данном случае к нам – в Институт сердца в Киеве». 

В черзі на обстеження людей було чимало. Пані Марія розповідає, має проблеми з серцем близько 5-ти років, тому діагностування у таких спеціалістів їй не завадить.

МАРІЯ СЕНИК, прийшла на обстеження:

«Повідомив мене лікар лікуючий, що будуть сьогодні спеціалісти з Києва, кардіологи, будуть давати консультацію. І будуть, визначать точний діагноз, і будуть помагати людям. Але я ще була в кардіології в свого лікуючого лікаря, вона мені зробила кардіограму, буду йти до тих професорів, які приїхали з Києва».

До речі, консультативні огляди жителів Тернопільщини київськими кардіологами були безкоштовним.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top