Ви знаходитесь: Головна / Новини / Виборчий процес в області проходить з порушеннями

Виборчий процес в області проходить з порушеннями

Передвиборна агітація, за новим законом про місцеві вибори, мала б розпочатися не раніше, ніж після закінчення реєстрації кандидатів. Натомість, більшість учасників перегонів її вже активно проводять.

ІГОР ПРОЦИК, координатор виборчих програм Громадської мережі ОПОРА в області

«Активність політичних партій, вона в нас проявилася ще з серпня місяця. Переважно вона позначалася в розміщенні реклами політичних партій на певних рекламних площинах, білбордах. В основному це відбувалося в обласному центрі».

ОЛЬГА ГАЛУШКА, прес-секретар Громадської мережі ОПОРА в області

«Закон чітко вказує про те, що передвиборна агітація має проводитися лише з виборчих фондів партії і на друкованих матеріалах має бути вказано замовник, тираж і хто є замовником такої політичної агітації».

Також дочасно кандидати розпочали вуличну агітацію, з наметами і роздачею газет та листівок з партійною символікою. Щоправда, вони не єдині порушники Закону. Чимало зауважень є і до роботи виборчих комісій.

ІГОР ПРОЦИК, координатор виборчих програм Громадської мережі ОПОРА в області

«Перш за все – це низький професійний рівень членів територіальних виборчих комісій, що супроводжувалося їх, скажімо так, в їх роботі низьким рівнем знань норм Закону України про місцеві вибори. Якщо на районному рівні це можна було вирішити шляхом пошуку цього закону в інтернеті, то якщо це сільські, селищні, там в цьому плані виникала певна проблема».

Ще одна невідповідність Закону – це відсутність належного досвіду у деяких членів ТВК. А також невиконання вимоги щодо базової юридичної освіти у не менш, як 2/3 членів виборчої комісії. Нерідко на Тернопільщині, «Опора» фіксувала більше трьох представників у складі комісії від однієї політичної сили.

ІГОР ПРОЦИК, координатор виборчих програм Громадської мережі ОПОРА в області

«Це було в нас зафіксовано в складі Товстенівської сільської виборчої комісії, Заліщицького району, Купчинецької сільської виборчої комісії Козівського району, Радянської сільської ТВК Кременецького району, де було по 4 членів комісії».

Факти недотримання виборчого законодавства фіксують правоохоронні органи. Зокрема на сайті Міністерства внутрішніх справ створена інтерактивна карта, куди вносять зареєстровані повідомлення про правопорушення.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top