Ви знаходитесь: Головна / Новини / Вихідними Тернопільщиною роз’їжджали ретро-автівки

Вихідними Тернопільщиною роз’їжджали ретро-автівки

Хай ці ноги із багажного відділення вас не дивують, це хтось лагодить автівку, жартує власник ретро-автомобіля Анатолій.

АНАТОЛІЙ, власник ретро-автівки (Білорусь)

«Вообще автомобиль был куплен для того, чтобы людям приносить радость. Мы едим по трасе, потихоньку 60-70 километров. Люди машут руками, моргают светом. А это вот все задают вопрос, а что это такое. А вот я не знаю. Кто-то машину там ремонтирует. Понимаете».

На своєму тюнінгованому «запорожці» чоловік на Тернопільщину приїхав аж із Білорусі. Та на рахунку його ретро-автівки, згадує Анатолій, чимало тривалих подорожей. Тільки цього року, окрім України, вони встигли відвідати ще й Норвегію.

АНАТОЛІЙ, власник ретро-автівки (Білорусь)

«ЗАЗ-966 1969 года выпуска. В 70 году папа купил запорожца и учил меня на нем ездить, и учил его ремонтировать. В 83 году, когда я женился, папа отдал ключи от машины. В 88 году, когда машине было 18 лет, мы поехали в Крым. 18 лет машине. Никто не верил, что она туда доедет, но она доехала и вернулась обратно. Это член семьи».

Рідкісних і цікавих автівок вихідними на Тернопільщині було чимало. Розпочали ретро-пробіг ще у п’ятницю із поїздки в дитячі інтернати, де малеча, розповідає організатор, мала змогу і покататись, і сфотографуватись. Потім же попрямували туристичними місцями області.

ТАРАС ДЕМКУРА, організатор ретро-пробігу

«Було замками Тернопілля. Автоперегони. Ми їхали в Збараж. І там була чудова екскурсія і фестиваль. Потім ми були у Вишневецькому замку. Потім ми були в Кременці і на горі Бона. Ми виїжджали 50 автомобілями. І це популяризація нашої туристичної привабливості. Так і приїдуть до нас і люди, і інвестори. І зрозуміють, що дійсно ми не плачемо перед телевізором, перед Інтернетом. Ми не нарікаємо на те, що відбувається. Дійсно, треба помагати, але часом треба і морально помагати».

Що такі заходи популяризують Тернопіль, погоджується і міський очільник. Сергій Надал каже, такого роду імпрези заохочують відвідати наше місто та область якомога більшу кількість туристів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Це сприяє популяризації туристичної привабливості нашого міста. До нас приїжджають не лише вітчизняні туристи, а й приїжджають іноземні туристи. Потім повертаються до себе додому і розповідають тільки найкраще про наше місто. Крім того, чим більше буде таких заходів, тим краще до них буде готуватися і місто, і область. Це має бути і ремонт доріг, і створення відповідної інфраструктури, і, відповідно, це буде залучення інвестицій. В комплексі це дає позитив для міста в цілому».

Красувались на своїх ретро-автівках чимало як українців, так і іноземців. Тернопільщину відвідали гості з Польщі, Білорусі та Балтійських країн. А із львівської Франції завітав сам Людовік Крюшон із сестрою.

АНГЕЛІНА, власниця ретро-автівки (Україна, м. Львів)

«Представляємо французький автомобіль Citroen 2CV. Цей автомобіль найбільш знайомий по відомих кінокомедіях Луї де Фюнеса «Жандарм із Сен-Тропе». Тому сьогодні з нами Людовік Крюшон і сестра. Ретро-автомобілі цікавіші, а цей екземпляр взагалі рідкість не тільки в Україні, а й, мабуть, в усьому світі. Тому що автомобілі ці були створені з 1948 року фактично до 1990 року. Їжджу іноді за межі міста, коли гарна погода і хочеться відкрити дах, проїхатись в кабріолеті, то так».

ЯРЕМА, власник ретро-автівки (Україна, м. Львів)

«Атмосфера тих часів, усі ті пригоди, що трапляються на дорозі, це дуже цікаво і дуже мені подобається».

Охочих сфотографуватись поряд із ретро-автівками та разом із їхніми екстравагантними власниками було чимало. Загалом же, розповідають глядачі, побачене їм припало до вподоби.

БОГДАН, глядач

«Тато запросив сюди, казав, буде дуже весело. То я згодився. Але вдома хотів побути, комп’ютер чуть-чуть пограти. Але захотів на свіжому повітрі побути. Дуже все гарне, дуже сподобалось. Всякі стародавні машини. Ті, що зараз не дуже, а от стародавні більше тягнуть до себе».

Закінчився захід вибором кращої ретро-автівки та найекстравагантнішого ретро-вбрання.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top