Ви знаходитесь: Головна / Новини / В ТНЕУ провели норвезько-український симпозіум

В ТНЕУ провели норвезько-український симпозіум

Тернопільський національний економічний університет приймав почесних гостей. Навчальний заклад відвідав військовий аташе посольства Норвегії в Україні Ханс Петтер Мідттун, а також –  представники благодійних фондів та делегації 12-ти вітчизняних вишів. В 2014-му економічний університет приєднався до проекту «Україна – Норвегія», який спрямований на військовослужбовців, звільнених у запас, та членів їхніх сімей. Проект передбачає соціальну адаптацію таких людей, професійну перепідготовку, сприяння у працевлаштуванні та самореалізації.

ХАНС ПЕТТЕР МІДТТУН, військовий аташе посольства Королівства Норвегія в Україні:

«За останній рік я побачив величезний прогрес у розвитку Збройних Сил України і я дуже радий, що існує такий проект україно-норвезької співпраці. І сподіваюся на розвиток його у майбутньому. Я бачу, як змінилося за цей час українське суспільство, і, крім того, я бачу  значний прогрес у розвитку української освітянської сфери».

ВОЛОДИМИР РУБЦОВ, Президент Міжнародного фонду соціальної адаптації:

 «По мнению министерства иностранных дел Норвегии, недавно была делегация очень представительная в Киеве, это самый лучший проект норвежско-украинский, потому что он абсолютно прозрачный, его результаты видны, и мы считаем, что это самое рациональное использование международной помощи для Украины – такие проекты. Они совершенно конкретные и очень эффективные».

Розпочали візит з урочистого підняття прапорів двох держав. Після цього на алеї Почесних гостей ТНЕУ спільно посадили вічнозелене соснове дерево. У холі навчального закладу організували тематичну виставку книг та фотографій, а студенти на листівках у формі серця писали, за що люблять Україну та Норвегію. Познайомили гостей і з історією університету. Крім того,  військовий аташе зустрівся із тренерами та гравцями волейбольної команди «Галичанка» та принагідно розповів про  улюблений вид спорту.

ХАНС ПЕТТЕР МІДТТУН, військовий аташе посольства Королівства Норвегія в Україні:

«Усі вважають, що норвежці повинні любити лижний спорт. Я люблю спостерігати за тим, як люди їздять на лижах. Я – морський офіцер, тому я люблю ходити під вітрилами».

Продовжили зустріч в актовій залі. Там, серед іншого, більше сотні слухачів програми перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас, та членів їх сімей отримали дипломи випускників.

АНДРІЙ КРИСОВАТИЙ, ректор Тернопільського національного економічного університету:

«Ці люди – колишні військовослужбовці та члени їх сімей. Саме та соціальна адаптація, думка про ближнього. Люди, які звільнилися зі збройних сил, люди, які відслужили в зоні АТО мають сьогодні можливість відчути себе, що за них думають.  Саме дякуючи цьому україно-норвезькому фонду ми маємо можливість надавати цим людям знання».

Також у рамках проекту у Тернопільському національному економічному університеті провели Перший науково-практичний симпозіум «Норвезько-українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень». Учасники заходу поділилися власними досягненнями та напрацюваннями, та обговорили перспективи подальшої співпраці.

АНДРІЙ КРИСОВАТИЙ, ректор Тернопільського національного економічного університету:

«На даний момент ми вже працюємо за третім проектом саме з Норвегією. Я думаю, що сьогоднішній перший симпозіум, який ми відкриваємо, буде запорукою того, що в нас є велике майбутнє  по співпраці України і Норвегії.  Ми будемо сьогодні говорити про нові можливості для України, яким чином пізнавати саме Європу через Норвегію. Це є обмін студентами, це є нові освітні програми для нашої молоді, це можливість стажування наших викладачів. Це нові гранти, це нові проекти для дослідження. Тобто, поле для діяльності широке: від освіти до бізнесу».

ДМИТРО КУДІНОВ, проректор з економічної роботи Донецького національного університету:

«Естественно, ожидаем от этого сотрудничества очень многого. Прежде всего, конечно, и в научной сфере с Норвегией, в частности, с университетом Нурланда. Плюс, в учебной части, в части обмела студентами, преподавателями. Мы питаемся построить наши взаимоотношения именно как два европейских вуза».

В економічному університеті сподіваються, що така зустріч в майбутньому стане щорічною.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top