Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Громадські активісти обговорили з міським головою актуальні проблеми учасників АТО

Громадські активісти обговорили з міським головою актуальні проблеми учасників АТО

Одним з головних питань на громадському слуханні було земельне. Чимало бійців свою, по закону, ділянку ще не отримали, а багато з тих, хто її вже має, скаржаться на її невідповідний стан чи місце розташування. Натомість, міський голова зауважив, з метою вирішення земельних проблем створили відповідний реєстр.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Понад 730 рішень отримали ті, хто звернулися за отриманням земельної ділянки. Вже сьогодні є 27 звернень від учасників АТО, які не можуть отримати земельну ділянку, тому що ті, які були виділені – закінчилися. Тому, з тих людей, які зараз вернулися і не отримали земельну ділянку, з них зараз створюються така своєрідна черга, тобто реєстр тих, хто буде мати право першочергово отримати земельну ділянку, коли місто отримає у власність ті землі, які сьогодні є у використанні економічного університету. Вони готові передати у власність міста певну земельну ділянку, для того, щоб там ці землі в подальшому передати учасникам АТО. Це на львівській трасі, я дякую за розуміння ректору». 

Також звернули увагу міського голови на проблему отримання пільг та субсидій сім’ями військовослужбовців. Вони скаржаться, дуже часто їхні звернення відповідні структури ігнорують.

 МАР’ЯНА НИЩОТА, дружина учасника АТО

«Тих сімей, у яких чоловік мобілізований, але ще не отримав учасника бойових дій. Такий статус вже отримується наприкінці служби здебільшого, а тих 8-10 місяців, поки чоловік не має цього статусу, сімя має якось жити. Власне, ми хотіли привернути увагу міського голови до того, що згідно Закону про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, усі військовослужбовці мають право на отримання 50%-ї пільги на житлово-комунальні послуги. Ми зверталися в управління соціального захисту, нас там не почули».

Міський голова взяв це питання під свій контроль.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«В міській раді це питання знято, тому що є відповідні доручення всім підрозділам, як це має бути враховано. Треба попрацювати з іншими установами і організаціями, які є в Тернопільській міській раді для того, щоб документ про те, що людина призвана  і служить там, було достатньо підстав для того, щоб його дружина, його сімя мала право скористатися всіма необхідними пільгами».

З’ясували питання із харчуванням дітей бійців у школах. Міська влада фінансує його на 100%, тому жодних коштів  у цих сімей брати не повинні. В підсумку, представники громадськості та влади запевнили, діалог був продуктивним. Кажуть, мають надію таку співпрацю налагодити на постійній основі.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top