Ви знаходитесь: Головна / Новини / Марина Порошенко привезла в Тернопіль «Книгу миру»

Марина Порошенко привезла в Тернопіль «Книгу миру»

У неділю маленькі тернополяни мали змогу опанувати більше тридцяти професій, а допомагала їм у цьому дружина Президента, Марина Порошенко, яка вперше завітала до «файного» в якості першої леді України. Зустрів її голова ОДА Степан Барна зі своєю дружиною та донькою, на вході у парк Шевченка. Дружина Президента обрала Тернопіль першим містом для старту проекту – «Книга Миру».

МАРИНА ПОРОШЕНКО, дружина Президента України

«Ця книга буде своєрідним фотолітописом мирного життя очима наших дітей. Дуже важливо, що цей проект розпочинається саме на Тернопільщині, землі патріотів і небайдужих людей. Дуже символічно, що і перші сторінки цієї книги заповняться фотокартками тернопільських дітей, батьки яких захищали і зараз захищають нашу Україну».

За задумом проекту, діти з різних міст країни будуть вклеювати фотографії своїх сімей зі щасливими моментами життя і писати свої побажання, об’єднуючи таким чином Україну. Після презентації книги, Марина Порошенко взяла участь у проекті «Місто професій», в рамках якого парк Шевченка на 3 години перетворився у місце масового працевлаштування малечі. Юні тернополяни могли спробувати себе в ролях: перукаря, художника, фотографа, хіміка, криміналіста, інспектора ДАІ, пожежника, кінолога і, навіть, хірурга. Загалом, представили 38 професій.

ТЕТЯНА ЛЮЛЬКА, головний ідеолог проекту «Місто професій»

«Діти на вході отримують паспорт, в нашій правові державі на роботу влаштуватися без паспорту не можливо, далі вони працюють. Щоб придбати в магазині морозиво, потрібно попрацювати, як мінімум у восьми майданчиках. Тобто, не має такого, що ти на один майданчик зайшов і щось можеш придбати, я все передбачила з тим, щоб діти розуміли: треба працювати».

А працювали вони завзято, чи то гасячи вогонь, чи рятуючи людину. Новоспечний хірург – Софія каже, накладати шов довелося вперше. Зізнається, така професія не з легких.

СОФІЯ, 12 років

«Дуже важка робота і дуже важливо, треба спасати людей, ну це не для мене. Я боюся дуже такої роботи, але в мене все вийшло, треба дуже бути уважним і пильним, щоб правильно зашити і зв’язати».

ЗАХАР, 6 років

«Гасив пожежу. Мені здається, що це робота така дуже цікава. Навчає дуже гарно направляти шланг. Мені ще сподобалося конг-фу, кулінарія і про то, як мені розказали про водолазні речі і про кулінарійські».

Десятирічний Тарас каже, спробував себе  авіамоделістом, радіомеханіком і піротехніком, однак стати планує хіміком.

ТАРАС, 10 років

«Хіміки роблять всякі такі досліди цікаві, і прививки такі роблять, і спасають людям життя. Ліки роблять всякі».

Були у «Місті професій» і юні журналісти, своє перше інтерв’ю вони мали змогу взяти у Марини Порошенко.

МАРИНА ПОРОШЕНКО, дружина Президента України

«- Ким ви мріяли стати у дитинстві?

–         В дитинстві я мріяла стати художником. Потім я ще мріяла стати біологом. Мені дуже подобається природа. А потім воно так поєдналося все і я стала лікарем».

Як дружина Президента і мама чотирьох дітей, Марина Порошенко знає, як важко і водночас важливо правильно обрати майбутню професію.

МАРИНА ПОРОШЕНКО, дружина Президента України

«Я підтримала цей проект, я знаю, наскільки це важливо для дітей і дуже хочеться, щоб такі акції, такі проекти дійсно допомогли дітям в майбутньому зрозуміти, що близько до їх серця, чим вони хочуть займатися. Я думаю, тоді це успіх для них, а значить успіх для всієї країни».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Я думаю, що сьогодні визначаться дуже багато дітей, ким вони на справді хочуть бути, і як вони хочуть розбудовувати нашу неньку-Україну і нашу рідну Тернопільщину».

ІГОР ВОНС, голова ГО «Центр Антикорупції»

«Дуже прекрасно, що в такому молодому віці, юному, дітки можуть попробувати себе, познайомитися з професіями, отримувати масу позитивних емоцій».

Організатори соціального проекту після Тернополя відвідають ще більше двох десятків міст України, однак обіцяють привезти «Місто професій» маленьким тернополянам ще раз.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top