Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині обговорювали конституційні зміни

На Тернопільщині обговорювали конституційні зміни

Законопроект «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади» був запропонований Президентом України. Та він, переконані представники Програми Рада потребує обговорення серед громадськості. А тому по різних областях України, серед яких і Тернопільщина, вони проводять так звані роз’яснювальні роботи.

ЕДУАРД РАХІМКУЛОВ, заст. директора Програми РАДА

«За домовленістю з Адміністрацією Президента, Верховною Радою, з Мінрегіоном ми проводимо такі роз’яснювальні, пояснювальні заходи інформаційні щодо того, які відбуваються зміни. Зокрема на цьому заході ми будемо обговорювати зміни в плані децентралізації, тобто зміни до Конституції, а також зміни до того законодавства, яке буде дозволяти впроваджувати ці реформи по об’єднанню громад, по передачі більшої частини ресурсів і повноважень на місцевий рівень».

Конституційні зміни, переконаний представник Міністерства регіонального розвитку, дадуть можливість сформувати дієве місцеве самоврядування.

ЛІДІЯ ЄВТУШЕНКО, гол. спеціаліст Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

«Зміни до Конституції, за які було проголосовано в першому читанні. Ми будемо говорити про створення дієвої системи місцевого самоврядування і балансу влади: державна влада і місцеве самоврядування. Ми будемо говорити про Закон про вибори до місцевих рад. Також я познайомлю з розробленим проектом Закону про префектів».

Що до Тернопільщини, то тут сформувалось понад 30 об’єднаних територіальних громад, які готові іти на прийдешні місцеві вибори. І сьогодні для кращого розуміння конституційних змін представники цих громад завітали на зустріч.

ЛІДІЯ ЄВТУШЕНКО, гол. спеціаліст Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

«Нас дуже тішить, що Тернопільська область вийшла все-таки на свої об’єднані громади. Хотіли б почути, поспілкуватися з тими людьми, які є першопрохідцями. Ми хочемо почути їхнє бачення, які перші кроки вони будуть здійснювати, повідомити про те, що вже на сьогодні зроблено центральними органами на зустріч їхніх перших кроків».

Напередодні фахівці завітали на Івано-Франківщину, і результатами зустрічі там, кажуть, дуже задоволені. Цього ж очікують і від Тернопільської області.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top