Ви знаходитесь: Головна / Новини / Освітяни духовно збагачувались на прощі у Зарваниці

Освітяни духовно збагачувались на прощі у Зарваниці

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«Сотні тих, хто виховує майбутнє покоління України, зібрались тут у духовному серці Тернопільщини, аби попросити у Бога заступництва та наснаги на увесь наступний навчальний рік».

Кажуть, у них, як у вчителів, особлива місія. І полягає вона не лише у передачі знань, головне – це збагатити дітей духовно та виховати їх справжніми патріотами своєї країни.

МАРІЯ СМАКУЛА, вихователь Зборівського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя

«Ми їх готуємо, звичайно, як істинних українців, як істинних християн, щоби вони були добрими, вірними не тільки синами для своїх батьків, але і синами для своєї Батьківщини. І тому такі прощі для нас є духовною краплинкою. Ми не тільки приїжджаємо сюди в Зарваницю, ми стараємось відвідувати інші святині, які є в нас в Україні».

Тому такі прощі, переконані освітяни, вкрай необхідні.

ЮРІЙ ЯРЕМА, вчитель музики на пенсії із м. Борщів 

«Людина як християнин, то це дуже важно. З Богом треба цілий час бути. Все залежить від Бога».

ГАЛИНА МАЛИМІН, завідувач дошкільного навчального закладу у м. Скалат

«Ми духовно збагачуємось. Тут ми духовно зцілюємось. І це дає нам сили, щоби далі працювати з дітьми. Дає нам наснаги, адже це нелегка праця. Знаєте, який зараз період важкий і треба бути тим орієнтиром для батьків, для дітей і для всіх інших».

Із важливістю ролі педагогів згідні і політики. Особливо якщо освітяни, зазначають вони, свою роботу виконують із відповідальністю та любов’ю.

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ, народний депутат України

«Справа в тому, що саме вчительській професії характерне професійне вигорання. І дуже важливо, щоб до наших дітей йшли люди, які сповненні енергією, які сповнені, власне, духовного світла. Тому що знання, як такі, зараз можна дуже легко здобувати з допомогою інформаційних технологій. Найважливіше, що потрібно в нашій школі, – це цінності».

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України

«Коли ми говоримо про навчальний процес, напевно, що на першому місці повинно стояти все ж таки виховання тих молодих людей, які стануть осередком таких сімейних цінностей, духовних цінностей, державних цінностей. І саме такі прощі додають певного духовного піднесення всім освітянам».

ІГОР ВОНС, голова «Центру Антикорупції»

«Ми знаємо, як важлива сьогодні їхня місія, їхнє завдання, саме освітян, у вихованні майбутнього покоління у нашій країні. Тобто щоб воно росло морально, духовно здоровим. І дам Бог їм всім Божого благословення і натхнення, сили хай їм Бог посилає у цій нелегкій їхній праці».

А ще народна обраниця Лілія Гриневич переконана, більш якісною робота педагогів стане тоді, коли вони відчуватимуть соціальний захист зі сторони держави.

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ, народний депутат України

«Наші педагоги найбільш жертвенні, тому що працюють сьогодні вони за дуже малу заробітну плату. І я думаю, що якщо ми справді прагнемо реформ в освіті, то, в першу чергу, ми повинні подбати зараз про підвищення кваліфікації, нові можливості для вчителів і, відповідно, щодо зростання їхньої заробітної плати. І зараз є завданням, я вважаю, це – завдання реформи номер один, яким чином все-таки змінити можливості кваліфікаційні і професійні для вчителів в сторону, звичайно, їхнього покращення, а також підвищити соціальний статус учителя».

У Зарваниці професійні прощі, зауважує голова обласної адміністрації Степан Барна, не рідкість. Так, до прикладу, попередньо у духовному центрі молились військові, правоохоронці та працівники пенітенціарної служби.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Кожного тижня у нас відбуваються професійні прощі. І це десь, напевно, десь певна спроба внести християнство у виконання професійних обов’язків. Не менш важлива сьогодні, напевно, праця наших вчителів, котра покликана робити і патріотами, і виховувати наступні покоління захисників вітчизни, а також тих людей, котрі будуть вболівати і любити нашу державу Україну».

Професійні прощі у духовному центрі, обіцяє обласний очільник, стануть доброю традицією.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top