Ви знаходитесь: Головна / Новини / Перинатальний центр у Тернополі нарешті відремонтують?

Перинатальний центр у Тернополі нарешті відремонтують?

Степан Барна – нинішній голова Тернопільської облдержадміністрації – обіцяє у найкоротші терміни відремонтувати будівлю пологового відділення. Або хоча б його частину. Реконструкцію перинатального на Замковій розпочали ще у 2012-му. Тоді, в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», передбачалося створити впродовж кількох років 27 сучасних перинатальних центрів по всій країні. Однак, реалізувати до кінця цей масштабний проект, зокрема у Тернополі, так і не вдалося.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Внаслідок реалізації проекту, так званого, перинатальних центрів «Матері та дитини», який тоді очолювався і корегувався обласною державною адміністрацією, все це було просто винесене, зняте, демонтоване. Тобто, ця частина корпусу, вона функціонувала до початку будівельних робіт, які почалися  в жовтні 2012 року. За 2 місяці це все було було перевернуто і отак перекинуто. Ви уявляєте, як система в цілому в державі працювала, тобто: почати, кинути гроші, витягнути з тих коштів, котрі пішли сюди максимум, а потім кинути об’єкт, як непотрібний».

Тоді, у 2012-му, за два місяці зробили лише зовнішнє оздоблення корпусу та розпочали внутрішні роботи. Освоїли 15 мільйонів гривень із загальної суми. Зараз для завершення реконструкції потрібно в рази більше.

МИРОСЛАВ БІЛИК, голова правління архітектурно-будівельної інституції «Терно-КОРС»

«На сьогодні, помножте на 3, приблизно в три рази ціни виросли, приблизно, як мінімум. Це треба 25 мільйонів тільки на цей блок».

Сьогодні на перинатальний центр вже виділили 26 мільйонів гривень. Цих коштів вистачить тільки на низку робіт.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Проект був на 80 мільйонів, так? 87 мільйонів. Внаслідок того, що будуть вноситися корективи в проектно-кошторисну документацію, ми говоримо про вартість проекту, на яку суму ми приблизно зійшли, на 67 так? Але з огляду на те, що корпус достатньо великий, а ми маємо всього лиш 26 мільйонів, то ми говоримо про ту частину корпусу, яку я окреслив. Від кута – до кута. Вона має бути зроблена стовідсотково. Ми сюди приходимо, перерізаємо стрічки і матері заходять, родять дітей».

ВІКТОР КУЗЯК, начальник департаменту управліннякапітального будівництва ОДА

«На суму 25 мільйонів 400 планується зробити почергово, першу чергу перинатального центру, це яку ми з вами попередньо обійшли. Крім цього, повинна бути заведена сюди основна інженерія: тепло, два джерела, тому що тут повинне бути тепло безперебійне».

А ще, додає  Віктор Кузяк, по два джерела водо- та енергопостачання танагальні внутрішні роботи. Окрім того, планують повністю закінчити передпологові палати. Вкластися мають у два місяці.

ВІКТОР КУЗЯК, начальник департаменту управліннякапітального будівництва ОДА

«Степан Степанович наполягає за два місяці це зробити. Звичайно, буде тяжко, але будуть старатися будівельники. Постараємося максимально якісно і вчасно зробити ці роботи».

У свою чергу, Степан Барна пообіцяв суворо контролювати кожну виділену гривню.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top