Ви знаходитесь: Головна / Новини / Рада розвитку Тернопільщини обговорила майбутнє області після децентралізації

Рада розвитку Тернопільщини обговорила майбутнє області після децентралізації

В цьогорічних виборах в Україні візьмуть участь 85 об’єднаних територіальних громад. Зокрема, 26 на Тернопільщині. І хоч адмінреформа нашій області, зауважує сільський голова Байківців, далось не легко. Та все ж перший крок Тернопільщина зробила.

АНАТОЛІЙ КУЛИК, сільський голова с. Байківці

«Ми ж бачимо, що території практично не розвиваються. Є території депресивні, які не мають перспективи розвитку. Люди ж одинакові. Ми всі повинні жити за єдиним законом, за Конституцією, тому треба ділитися з біднішим».

Анатолій Кулик переконаний, життя у багатьох населених пунктах після реформи покращиться. У цьому його підтримує і байковецька громада, яка однією з перших на Тернопільщині виявила бажання об’єднатися.

АНАТОЛІЙ КУЛИК, сільський голова с. Байківці

«Спочатку було дуже багато різних пропозицій, але на нинішній день варіант, як ми об’єднуємось, це є село Дубівці, це є село Стегниківці, це є село Лозова, Курники, це є Шляхтянці, Гаї Гречинські і власне Байківці. Оця територія, але це не кінець».

Відтак актуальним, зауважує заступник голови адміністрації, залишається питання розвитку краю. Обговорення якого сьогодні відбулось на засіданні обласних, районних і місцевих очільників. А саме спілкувалися щодо ефективності використання земельних ресурсів і здіснення земельної реформи на Тернопільщині.

ВІКТОР ШУМАДА, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації

«Громадам, які об’єднуються, держава передає повністю землю, і включаючи в населених пунктах, і за межами цих населених пунктів. Тобто розпорядження землею передається громадам».

Одним із орієнтирів подальшого розвитку області, каже заступник голови адміністрації, є також залучення зовнішніх інвестицій.

ВІКТОР ШУМАДА, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації

«Це і в частині залучення інвестицій для розвитку бізнесу, і в частині проектної роботи. Тобто сьогодні Євросоюз десь попередньо прийняв рішення про виділення Україні десятків мільйонів євро для проектної діяльності якраз для підтримки розвитку цих новоутворених громад».

А відтак, каже, необхідно усім оперативно та ефективно спрацювати, щоби максимум виділених Україні коштів можна було залучити на розвиток нашої області. Одним із учасників засідання Ради розвитку став і міський голова Тернополя. Він переконаний, задля уникнення незрозумілостей потрібно чітко розділити обов’язки об’єднаних громад і держави.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Дуже важливо, коли буде проводитися децентралізація, щоб було збалансовано: і додаткова частина, і видаткова частина. Дуже важливо розмежувати чітко, де буде відповідальність місцевих громад, а за що в нас відповідальність держави, щоби не було, як цього року. Коли місто Тернопіль змушене було 34 мільйони віддати на потреби держави для зарплат медикам і освітянам замість того, щоби ці 34 мільйони віддати лікарям».

Наприкінці засідання Ради розвитку представникам громад було роздано окремі доручення, виконати які ті повинні найближчим часом.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top