Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / «Сновиди» показали свою мистецьку «Траєкторію»

«Сновиди» показали свою мистецьку «Траєкторію»

Разом «сновиди» уже чотири роки. А починалось усе з Олесі Гудими, яка заснувала арт-групу. Будучи у Спілці художників, пригадує, їй хотілось дати шанс чи не усім митцям-початківцям, в той час, коли організація вимагала уже певного творчого доробку. Так і з’явились «сновиди», серед яких і художники зі стажем, і вчителі образотворчого мистецтва, і навіть домогосподарки.

ОЛЕСЯ ГУДИМА, засновниця арт-групи «Сновида»

«Сновида» не в тому розумінні, що людина не розуміє, що з нею твориться, і ходить навмання. А «сновида» в тому розумінні, що ми всі живемо в 2 світах: в реальному, наприклад, світі, світі фізичному, і живемо в світі вимріяному. І в тому вимріяному світі, можливо, ми є більше справжніми».

Кожен зі «сновид» – особистість із власними творчими вподобаннями, проте усі вони, розповідають, сповідують одну мету та рухаються однією спільною траєкторією.

ЛЮБОВ ПОВОРОЗНИК, художник, координатор виставки «Траєкторія»

«Всі різні. Тим і цікава виставка, тому що кожен глядач знайде для себе щось на свій смак. Тобто кожен з нас лишає, ми кожен – крапочка, яка лишає слід. І хоча ми всі різні, але разом робимо одну роботу. Ми займаємося всі тим, що любимо».

«Траєкторія» – така назва сьогоднішньої виставки від «сновид». Цього разу художники вирішили не обмежувати себе у виборі спільної теми чи ідеї, а тому показали те, що до вподоби їм, і те, що, на їхню думку, неодмінно припаде до душі глядачам.

ЛЮБОВ ПОВОРОЗНИК, художник, координатор виставки «Траєкторія»

«Я люблю малювати сонце і люблю зміну, тобто якісь перемінливі стани: тумани, ранок, вечір, коли от-от має щось помінятися, за крок до чогось».

МИКОЛА КАФТАН, художник

«Це вже задум, який визрівав довго в голові в мене. Задум цієї роботи такий: сам сюжет такий, що наш солдат в бліндажі з малюнками дитячими, з бушлатом, з автоматом. Він сів поїсти, кусок хліба витягнув, сала кусок, мобільний телефон і фотографія дочки. На фотографії написано: «Татку, я тебе дуже люблю». Так і робота називається – «Татку, я тебе дуже люблю».

Проте серед «сновид» не тільки художники і не тільки картини. Олег Семців, до прикладу, ще й дизайнер, який любить із підручних матеріалів створювати різноманітні інсталяції. Відтак на «Траєкторії» митець представив роботи на галактичний манір.

ОЛЕГ СЕМЦІВ, дизайнер, художник, графік

«Ця робота – це спочатку був куб. Тобто я її назвав зараз в такому виді «Викривлення простору», тому що спочатку я зробив імітацію об’єму. Тобто в чому виражається об’єм, ось така проста кубічна форма, потім зібрав її по центрі. Тобто це є якраз символіка викривлення різних просторових об’єктів».

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«Аби кожен обрав свою траєкторію або те, що йому до вподоби. І не важливо, буде це портрет, пейзаж чи галактична арт-інсталяція. Головне – те, що усе несе лиш позитивну енергетику».

Саме позитивна енергетика – це, переконана художниця Олеся Гудима, у роботі найважливіше. І хоч, засновуючи арт-групу, прагнула дати шанс усім, зараз, розповідає, багатьом доводиться відмовляти, зокрема через негатив, що несуть у роботах.

ОЛЕСЯ ГУДИМА, засновниця арт-групи «Сновида» 

«Якщо іде якась така картина, наприклад, яка несе суїцид. Наприклад, зараз є така тенденція світового мистецтва показувати такий жестячок, можна так сказати. Наприклад, вагітний кіт з мертвою дитиною. Якщо такі мені речі пропонують, в нас дуже багато образ було, але було відсіювання. Тому що, в першу чергу, на наші виставки приходять діти, приходять люди зарядитись енергетикою, познайомитись з художниками, і ми маємо щось їм дати, щось таке приємне, яке враження».

Переглянути виставку «Траєкторія» від арт-групи «Сновида» можна в обласному художньому музеї.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top