Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Студенти економічного університету поділилися кров’ю

Студенти економічного університету поділилися кров’ю

За даними статистики, кожен третій бодай раз потрапляє в ситуацію, коли його життя залежить від наявності «донорської крові». А, за словами лікарів, її не вистачає завжди.

ПЕТРО ЛУЧАНКО, головний лікар Тернопільського обласного центру служби крові

«Потреба в донорській крові є, залишається і буде завжди. Навіть, в багатих, цивілізованіших країнах світу, таких як США, Німеччина, Швеція, завжди не вистачає крові тої, якої потрібно».

Сотні жінок, які гинуть від ускладнень під час вагітності чи пологів може врятувати вчасно відновлена втрата крові. З потребою поповнити її запаси пологовий будинок №2 звернувся до студентів економічного університету, аби ті допомогли.

БОРИС ЯЗЛЮК, в. о. декана факультету аграрної економіки та менеджменту ТНЕУ

«До нашого університету звернувся пологовий будинок номер №2, що для породіль і новонароджених діток потрібна кров. Було розміщено оголошення на сайті нашого університету і всі бажаючі сьогодні прийшли з доброї волі».

А це кілька десятків студентів та викладачі факультету аграрної економіки і менеджменту ТНЕУ. Кажуть, вирішили внести свою краплю допомоги у порятунок чийогось життя.

ОЛЕКСАНДР МЕТЕЛЮК, студент 4-го курсу ФАЕМ

«Ми вирішили з одногрупниками проявити ініціативу і прийти сюди, і здати кров. Раніше не здавали. Взагалі, давно планували просто прийти і здати кров, попробувати, як то воно».

АНДРІЙ ДІДИК, студент-магістр ФАЕМ

«Я раніше здавав кров, десь приблизно 2 тижні назад і не знаю чи мені дозволять зараз ще раз здавати її. Я думаю, що це не так страшно і можна ще раз здавати кров. І людям хочу сказати, щоб вони не боялися і приходили здавати кров».

Головний лікар Тернопільського обласного центру служби крові пояснює, шкоди донорство крові людині не завдасть, адже вона швидко відновлюється. Однак, перед наступною здачею варто вичекати два місяці.

ПЕТРО ЛУЧАНКО, головний лікар Тернопільського обласного центру служби крові

«Кров відновлюється повністю за тиждень, за 7-10 днів повністю стає такою, яка вона була, чиста кров. Але здача може бути раз на 60 днів. І може здавати людина по законах України, раз на тиждень, раз на сім днів. В нас є люди, які мають по 50, 100 кроводач, плазмодач, вони нічим не страждають. Вони просто здають. Приходять і здають, і їм нічого то не шкодить».

Колектив та студенти факультету аграрної економіки і менеджменту вирішили залучити й інших до здачі донорської крові. Тому розпочинають своєрідний, як тепер модно називати, челендж.

БОРИС ЯЗЛЮК, в. о. декана факультету аграрної економіки та менеджменту ТНЕУ

«Просимо усіх  охочих долучитися до доброї акції і також підтримати нашу акцію. А естафету передаємо факультету фінансів ТНЕУ».

Для бажаючих долучитися нагадуємо, здати кров можна на вул. Клінічна, 8.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top