Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Тернополянам показали роботи юриста-художника

Тернополянам показали роботи юриста-художника

У дитинстві, згадує Петро Грицюк, дуже любив малювати. На відмінно навіть закінчив художню школу. Та у дорослому житті улюблене заняття занедбав і лише три роки тому знову взявся за пензель.

ПЕТРО ГРИЦЮК, художник

«Появилось трохи більше часу вільного, якесь бажання, натхнення».

Сьогодні у доробку художника близько п’ятдесяти робіт. Й усі вони, розповідає, на філософський лад. Тому часто глядачам бувають незрозумілі. Для цього поряд із картинами художник представляє і їхнє тлумачення.

ПЕТРО ГРИЦЮК, художник

«Десь у мене є така думка, що мистецтво для людей, а не мистецтво для мистецтва. І тому, коли я пишу якусь роботу, часто дивлячись на неї, вона є незрозумілою. І стараюсь такими нотаціями донести до людей те, що я хотів сказати цією роботою. Це про якісь прості буденні речі. Але, можливо, люди, глянувши на них, зроблять свої висновки, подумають».

Тернополянам івано-франківський художник показав половину своїх творів під інтригуючою назвою «На гранях суперечностей».

ПЕТРО ГРИЦЮК, художник

«Кожна річ має свою протилежність. Так? Є добро і зло. Є біле і чорне. І так далі, і так далі… Все суперечливе у цьому світі. І, як на мене, важливо знати ті грані між тими протилежностями. А, як правило, між протилежностями, тобто в боротьбі між протилежностями і народжується суперечність».

Серед двадцяти п’яти картин є і присвячені подіям в Україні, зокрема робота із символічною назвою «Калина».

ПЕТРО ГРИЦЮК, художник

«Вона була намальована під враженнями подій на Майдані у 2013 році. І так і в грудні намальована. Якщо подивитися уважно на цю картину, то побачимо, що калина у формі України, карти України. І оці грона десь розділені. І, бачите, ці грона вже так присипано снігом. І Крим так само».

Це не перша персональна виставка Петра Грицюка. Неодноразово, каже, презентував художні твори і в інших містах України, і навіть закордоном.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top