Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Тернополян вчили правильного поводження зі зброєю

Тернополян вчили правильного поводження зі зброєю

Щосуботи інструктори військово-патріотичного вишколу «Захисти свій дім» навчали тернополян найнеобхідніших вмінь у випадку небезпеки. Зараз такі тренування вирішили дещо видозмінити.

МИКОЛА БІЛЬЧУК, організатор вишколу «Захисти свій дім» і проекту «Дике поле»

«Ми цей проект задумали для того, щоб навчити людей культурі поводження з вогнепальною зброєю, холодною зброєю, розказати, що це не тільки круто, от мати зброю, а що це дуже велика відповідальність, що є певні юридичні норми, є певні норми психологічні, технічні, що все це треба знати і бути дуже відповідальними».

Цього разу на вишкіл запросили ще й експертів-вибухотехніків, які доступно розповіли про види вибухівки та поводження з нею. Свої вміння продемонстрували і учасники школи ножового бою. Інструктор Олександра – ззовні тендітна дівчина, розповідає, раніше займалася кендо – японським бойовим мистецтвом, зараз навчає інших техніки ножового бою.

ОЛЕКСАНДРА БАЛІЦЬКА, інструктор проекту «Дике поле»

«В школі ми користуємося от такими, це в нас тренувальні ножі. Вони дуже хороші тим, що ними неможливо задати якихось потужних травм, тобто вони не є гострими. Вони є з такого дуже твердого пластику. Але з іншого боку, вони не гумові, тобто ними можна справді відтворювати різноманітні ріжучі рухи або колючі рухи. Буває важко, але от мета мотивує дуже сильно і спонукає до роботи. І дуже класно, коли ти думаєш, що ти можеш навчити когось і хтось також зможе жити в безпечному і справедливому суспільстві».

На питання, чи важко боротися з хлопцями, посміхається і каже, що ні.

ОЛЕКСАНДРА БАЛІЦЬКА, інструктор проекту «Дике поле»

«Це хлопці, з якими я вже дуже довго працюю, вони стараються, наші хлопці розумні, вони бережуть дівчат».

Однак, Олександра не єдина дівчина на вишколі. Навчитися захищати себе вирішили і дівчата-медики з інструкторського центру. Розповідають, вже півтори роки вчать мобілізованих та нову поліцію тактичної медицини. Зараз хочуть і самі освоїти основи військової справи.

НАРГІЗ ДЖАВАДОВА, учасниця вишколу

«Сьогодні нас розділили на дві команди, одна команда займалася зі зброєю, друга – ножовими. Якраз ми працювали з ножовими і дуже корисно було навчитися, як застосовувати ніж. Ну і нам показали деякі навики самооборони, коли ти взагалі без ніякої зброї, коли ти чистий».

Дівчата надіються, свої вміння на практиці застосовувати не доведеться, однак тренуватись необхідно.

МИКОЛА БІЛЬЧУК, організатор вишколу «Захисти свій дім» і проекту «Дике поле»

«Я не хочу називати точних цифр, але дуже багато людей воює, які підготовлені були тільки в нас, більше ніде. Вони воюють зараз, на Сході, в складі добровольчих формувань і ЗСУ. Нас дуже тішить, що ніхто з них, навіть, не поранений, не подряпаний. Хоча вони воюють не в другій, не в третій лінії. Не стоять, не охороняють склади, а вони воюють в складі диверсійних груп, вони на передовій. Ми теж сподіваємося, що ті знання, які ми зараз несемо людям, вони вбережуть когось від біди обов’язково»

Охочих долучитися запрошують на наступні суботні вишколи. Також, розповідає Микола Більчук, зараз інструктори розпочали по школах проводити тематичними лекції та тренінги.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top